BİTCOİN NEDEN BU KADAR SEVİLİYOR?

Yükselen fiyatı ve neredeyse her hafta yeni ATH'ler belirleyebilme yeteneği ile Bitcoin , son birkaç yılda artan bir yaklaşım ve popülerlik kazandı. Bir zamanlar kuşkuyla bakılan bir sektör, şimdi özellikle geleneksel finans ve kurumsal yatırımcı çevrelerinde yatırımcıların bir numaralı gözdesi haline geliyor.

Bitcoin şu an 58.000 $ civarında işlem görüyor ve kripto para piyasasında deyim yerindeyse şaşırtıcı bir sınırla liderlik etmeye devam ediyor. Son birkaç aydaki fiyat artışına rağmen, birçok yatırımcı için Bitcoin, önümüzdeki yıl 100.000 $ 'a geçmeyi beklediklerinden, değerlenme açısından hala oldukça yükselen değer olarak işlem görüyor.


Edelman Financial Engines'in kurucusu Ric Edelman, Bitcoin'in sevilmesiyle ilgili durumu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Edelman, BTC'nin portföylere dahil edilmesiyle ilgili olarak, finansal danışmanların artık müşterilerinden BTC'ye olan talebin arttığını gördüğünü belirttive şu ifadeleri kullandı.

“Mali danışmanların yaklaşık% 9'u şu anda dijital varlıkları bugün müşteri portföylerine tahsis ettiklerini söylüyor. Diğer% 20'lik bir kesim de bunu 2021'de yapmayı planladıklarını söylüyor. Yani benimsenme oranı artıyor… danışmanlar müşterilerinin bunu istediğini fark ediyor. Ve evet demezsem, müşteriler varlıkları Gemini, Coinbase, Kraken ve kendi başlarına satın alacakları diğer platformlara kaydırdıkça varlıklarını kaybetme riskini taşıyorlar. "

Bitcoin'e olan bu genel talep, fiyat listelerinde son derece belirgin bir şekildeönümüzeçıkıyor. Yakın zamanda iki durumda da, Bitcoin bir fiyat düzeltmesine katlandı; sonraki birkaç gün içinde geri dönüp kayıplarını telafi etmeyi de başardı. 22 Mart'taki fiyat düşüşü ve şu anda tanık olduğumuz geri dönüş, Bitcoin'in 2021'de artan talebini de gösteren bir örnektir.


Buna ek olarak, Bitcoin'in uzun vadeli büyümesi için olumlu olarak kabul edilebilecek şey şu anda sevilmesi ve benimsenmesi seviyelerinin yeterli olduğunun açık bir göstergesi olan Glassnode'un verileri, Bitcoin tarafından sıfır olmaması açısından başka bir ATH'nin elde edildiğini vurguladı.Sıfır olmayan adresler yazılırken, bir hafta önce kurulan önceki ATH'sini geçen 36.918.027'ye ulaştı.


Grayscale'in önemini ve dijital para pazarına giren geleneksel finans dünyasına aşina olan kaç müşterinin kripto pazarını algıladığını vurgulayan Edelman, BTC'nin hakimiyetine dikkat çekti, ancak kripto pazarının da BTC'nin ötesinde var olduğunu kabul etmenin önemli olduğunu kaydederek sözlerine şunları ekledi.

“Bitcoin, tüm alanın toplam piyasa değerinin% 80'i,% 90'ıdır. Birçoğu sadece Bitcoin satın alıyor. Ve en uygun, en kolay, acısız yol GBTC'dir… Birçoğu bunu müşterilerine maruz kalmanın bir yolu olarak yapıyor. Bitcoin en iyi bilinendir, müşteriler kesinlikle bunu her şeyden çok duymuşlardır. İkincisi, bu alanın Bitcoin'den daha fazlası olduğunu ve Bitcoin'in sınırlamaları olduğunu ve bu yüzden Ethreum'un popüler olduğunu kabul etmektir. "

#BTC #BİTCOİN #HABER #ANALİZ #TEKNİKANALİZ #YÜKSELİŞ #KRİPTO #KRİPTOPARA
Son Paylaşımlar

Hepsini Gör