Tosuncuk’tan Bitcoin İtirafı Ne !

Teslim olup Türkiye’ye getirilen “Tosuncuk” Mehmet Aydın, ifade verdi. İfadesinde Çiftlik Bank’tan elde ettiği paranın 1 milyar 139 milyon lira değil, 1.5 milyar lira olduğunu belirtti ve bu paranın bir kısmıyla Bitcoin yatırımı yaptığından bahsetti. Aydın, BTC’den kazandığı parayla borcunu “kat kat” karşılayabileceğini söyledi.

Mehmet Aydın: Bitcoin yatırımımdan kazandığım para “kat kat” fazla

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, ifadesinde Çiftlik Bank katılımcılarından SPK raporunda belitrilen miktarın çok daha fazlasını elde ettiğini belirtti. Aydın, Bitcoin yatırımı yaptığından bahsetmişti. İfadesinde de bundan bahsedip Bitcoin’den kazandığı paranın Çiftlik Bank’ın toplam kâr döngüsünün hesaplandığı SPK raporlarındaki 2 milyar 971 milyon liranın kat kat üstünde olduğunu ekledi.


Aydın, iddia edilen 332 milyon 642 bin liralık para açığı konusunda ise “bu parayı diğer yurt dışı şirketlerinin kurulumunda, Bitcoin cihazlarının alımı ve tesislerin kurulumunda kullandığını” açıkladı. Aydın, belirtilen miktarların güncel olmadığını iddia edip “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevlileri ülkemizde ve Paraguay’da kurmuş olduğum Bitcoin üretim tesislerini kayda almamıştır. Hatta o dönemde Çiftlik Bank organizasyonu içerisinde kurulan Akhisar çiftliğinde bulunan Bitcoin üretim tesisine davet ettiğim halde gelmemişlerdir. Ayrıca yatırım yaptığım BTC tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır” ifadelerini kullandı. Aydın, BTC’den elde ettiği miktarın iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşıladığını ifade ediyor.8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör