Thodex'te Yaşananlar Planlı Bir Hareket mi?

Merhaba değerli okurlar,


Hepinizin bildiği gibi Thodex'te kendi demeçlerine göre, "gerçekleşen ortaklıktan dolayı" borsa tam tamına 5 gün kapalı durumda olacak, hakkında yazılan onlarca yorum atılan binlerce tweet var. En önemlisi mağdur olan çok sayıda insan mevcut. Bu süre zarfında yüksek değerdeyken işlemde kalan varlıklar 5 gün sonra borsa açıldığında dip fiyatlara düşebilir. Thodex bu kararı alırken yatırımcıların bu zararını karşılamayı göze aldı mı?


Thodex'in 5 gün sonra borsayı açtığını düşünelim. Koskoca 5 günde yaşanan sıkıntı, stres, bunalım sebebiyle kaç kişi bu borsada parasını tutacak, kaç kişi trade gerçekleştirecek? Hepimizin düşündüğü gibi herkes varlıklarını veya pozisyonlarını başka borsaya taşıyacaktır.


Peki, Thodex bunu düşünemedi mi?


Tabiki Thodex'in bunu düşündüğünü düşünüyorum. Zaten bu noktada komplo teorileri oluşuyor. İnsan konu hakkında daha detaylı düşünmeye sevk ediliyor. Acaba Twitter'da yayınlanan bildiri sadece bir geçiştirme metni mi? İnsanların gerçekten düşündüğü gibi ikinci bir "tosuncuk" vakası mı gerçekleşiyor?


Kripto paraların konu içerisinde ana madde olması sebebiyle gerçekten düşünüldüğü gibi devletin kripto para borsası için ağır kurallar ve vergilendirme usulleri uygulayabilmek için planlı bir hareket mi gerçekleşiyor?


Bekleyip göreceğiz..


31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör