Türkiye’de 1 Milyar TL’lik Dogecoin (DOGE) Vurgunu

Turgut V isimli bir şahıs ve ekibi, Dogecoin (DOGE) madenciliği adı altında yatırım toplayarak kullanıcıları dolandırdı


Turgut V isimli bir şahıs ve ekibi, Dogecoin (DOGE) madenciliği adı altında yatırım toplayarak kullanıcıları dolandırdı.


Kripto varlık sektöründe ilginç bir gelişme yaşandı. Daha önce de Thodex isimli kripto varlık işlem platformu, milyonlarca dolarlık bir vurgun yapmış ve birçok kişi mağdur olmuştu. Şimdi de yeni bir dolandırıcılık vakası ortaya çıktı. Bu sefer yapılan dolandırıcılık türü ise Thodex’ten oldukça farklı.


Turgut V. isimli şahıs, Dogecoin madenciliği yapma bahanesiyle yaklaşık 1500 kişiden yatırım aldı. Ardından sistemi kapatan Turgut V. yaklaşık 1 milyar TL’lik parayla kayıplara karıştı. Cumhuriyet Başsavcılığı olay hakkında soruşturma başlattı ve şüpheli Turgut V’nin yurt dışına çıkışı yasaklandı.


TV 100’den Hilal Yıldırım’ın haberine göre Turgut V isimli şahıs, yatırım topladığı kişilerle yüz yüze görüşme gerçekleştirdi ve çeşitli lüks mekanlarda tanıtımlar yaptı.

Turgut V. Dogecoin mininig isimli bir sistem kurdu. Gelen bilgilere göre yatırımcılar ilk üç ayda sistemden kar elde etseler de, dördüncü ayda Turgut V. sistemi kapattı ve kayıplara karıştı.

Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı, Turgut V. ile birlikte 11 şüpheli hakkında soruşturma başlattı.


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör