SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Yardımı!

merika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komiseri Hester Peirce, DeFi hakkında önemli bir açıklama yaptı. Peirce, DeFi'nin "çok parayla kripto para dünyasının hızla büyüyen bir parçası" olduğunu kabul etti. SEC'in "hukuki netlik ve yargılama özgürlüğü" sağlaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, GameStop ve ardından DeFi

Pierce, George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen "Dijital Ekonomiyi Organize Etmek" adlı çevrimiçi bir konferansta konuştu. Sohbetin konusu GameStop'un hisse senedi fiyatındaki garip değişimdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve diğer düzenleyici kurumlar tarafından bu koşullar altında alınan, ticaret faaliyetlerinin askıya alınması ve denetimi dahil olmak üzere önemli kararlardan bahsetti.

Düzenleyiciler bu tür sert önlemlerin gerekli olduğuna inanmalarına rağmen, çoğu bu kısıtlamaları finansal özgürlüğe bir saldırı olarak görüyor.

Peirce, SEC'in şifreleme endüstrisinde ortaya çıkan DeFi alanını düzenlerken benzer seçenekleri göz önünde bulundurması gerektiğine inanıyor.

Pierce, "DeFi, yatırımcılara finansal hizmetler sağlamak için merkezi finans kurumlarıyla rekabet edebilir." Dedi. Ayrıca DeFi'nin "demokratikleşme, açık erişim, şeffaflık, öngörülebilirlik ve sistem esnekliği" gibi avantajları olduğunu iddia etti.

Peirce, 2019'dan beri Bitcoin ETF'nin onayını destekliyor ve toplulukta "kripto annesi" olarak da biliniyor. Kriptokoin.com'da bildirdiğimiz gibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu henüz herhangi bir Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı. Ancak Kuzey Amerika kıtasındaki ilk Bitcoin ETF, Kanada'da başlatıldı. Hatta yatırımcılar bu borsa ürününe akın ediyor ve alım satımın ilk gününde yüksek işlemler gözlemliyor.

Peirce artık sektördeki kötü niyetli kişileri durdurmayı ve DeFi "deneyleri" için yeterli özgürlüğü sağlamayı hedefliyor.8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör