Sıcak gelişme: Çin Twitter’ı Weibo çok sayıda kripto hesabını yasakladı

Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı, Twitter’ın Çin versiyonu olan popüler sosyal medya platformu Weibo ‘ya kadar ulaştı. Kripto promosyonlarıyla ilişkili birçok hesap, merkezi hükümetten gelen son kripto para ceza çağrısı ışığında platform tarafından yasaklandı.

Weibo ‘platformundaki kripto hesaplarının büyük ölçüde engellenmesinin, sosyal medya devinin tarihindeki en sert olay olduğuna inanılıyor.

Pekin’in kripto ticareti ve madenciliğine karşı katı yasak çağrısı son birkaç haftadır devam ediyor. İlk olarak, birkaç kripto türev borsası, bir Çin telefon numarası kullanılarak kaydedilen tüm Çin ticaret hesaplarını askıya aldı. Daha sonra İç Moğolistan’ın popüler Bitcoin madenciliği merkezi, bölgedeki her türlü kripto madenciliğini yasaklamak için yeni düzenlemeler yaptı.

İç Moğolistan dışında, Sichuan da dahil olmak üzere diğer önde gelen Bitcoin madencilik bölgeleri, madencilerin derhal yasaklanması kararını verdi ve gelecek sezondan itibaren alternatif yerler aramaya başlamaları gerektiğini bildirdi.


Bitcoin fiyatı küçük bir düşüş kaydediyor

Bitcoin fiyatı, Çin sosyal medya temizliği hakkındaki haberler ortaya çıkar çıkmaz kısa bir süre için 36.000 doların altına düştü. Bununla birlikte, fiyat hemen geri döndü ve son 24 saatte %0.7 kayıpla şu anda 36,457 dolardan işlem görüyor.

Daha sonra, Weibo’daki kripto hesaplarının kapatılmasının yalnızca çeşitli borsaların farklı planlarını tanıtan promosyon hesaplarıyla sınırlı olduğu ortaya çıktı. Diğer kripto ile ilgili sosyal medya hesaplarına ise dokunulmadı.

Çin’in madenciler üzerindeki baskıları, ülkedeki Bitcoin madenciliğini tamamen yasaklamak yerine Pekin’in karbon nötrlüğüne yönelik baskısıyla da ilişkilendiriliyor.
7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör