Ripple (XRP) Ortağı MoneyGram’ın Başı Dertten Kurtulmuyor! Dava Açıldı

MoneyGram, hissedarları Ripple ve XRP ile ortaklığı hakkındaki yanıltıcı ifadeler kullandığı nedeniyle büyük bir hukuk firması tarafından dava edildi.

Üst düzey hukuk bürolarından Rosen Hukuk Bürosu’nun hukuk ekibi, Ripple ile ortaklığı ve şirketin ODL ve XRP kullanımı hakkındaki yanıltıcı beyanları nedeniyle ödeme devine karşı bir dava açtı.

Yatırımcılarını Yanılttığı İddiası

Ödeme devi MoneyGram’ın yatırımcılarını Ripple ve XRP konusunda yanılttığı iddia ediliyor. Basın açıklamasında, şirketin hissedarları adına MoneyGram aleyhine dava açtığı ve grup davasının devam ettiği dönemde herhangi bir hisse satın alırlarsa tazminat alabilecekleri belirtiliyor.

Davayı açmanın nedeni ise MoneyGram’ın Ripple‘ın On-Demand Liquidity (ODL) ürününü ve Ripple’ın XRP token’ını küresel para transferi yapmak için kullanmasını sağlayan yanıltıcı ifadeleriydi. Avukatlar ayrıca MoneyGram’ın yatırımcılarına XRP‘nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu (SEC iddialarına göre) açıklamadığını, aksi takdirde Ripple’den aldığı fondaki aslan payını kaybedeceğini belirtti.

MoneyGram’ın geçtiğimiz günlerde de Ripple ile ortaklığını askıya almasından ötürü maddi zorluk yaşadığı iddia edilmişti.


#RİPPLE #XRP #MONEYGRAM

#ETH #ETHERIUM #BITCOIN #BTC #ETHANALIZ #ETHTEKNIKANALIZ #BTCTEKNIKANALIZ #BITCOINTEKNIKANALIZ #ETHTEKNIKANALIZ #BINANCE #CZ #BNB #KRİPTOPARA #CRYPTOCURRENCY #KRİPTOTOKEN #KRİPTOCOİN #KRİPTOKOİN
10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör