Ripple (XRP) davasında kritik gelişme

Devam eden Ripple-SEC davasında bir başka gelişme yaşandı. Ripple'ın kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen'e mahkeme tarafından "kendilerine karşı açılan davaların reddine ilişkin bir talepte bulunma" izni verildi. Yasal belgelere göre, ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, Larsen ve Garlinghouse'un 12 Nisan'a kadar ret dilekçelerini sunmalarına izin verdi.

SEC’in detaylı açıklaması ise 14 Mayıs’ta verilecek. Daha sonra savunmanın SEC’in sunduğu dosyalara yanıt vermesi için 4 Haziran’a kadar vakti olacak.

Ek olarak, 22 Nisan'a kadar davacı - SEC - bir grev önergesi sunarak suçlamalarını özetleyecek. Larsen ve Garlinghouse'un muhalefet belgelerini sunmalarına ve 13 Mayıs'a kadar bir cevap oluşturmalarına izin verilecek. Ayrı olarak, SEC'in 27 Mayıs'a kadar yanıt vermesine izin verilecek.

Ripple 28 Ocak 2021 tarihinde 0,25 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Davanın görüldüğü 23 Şubat tarihinde ise Ripple 0,58 dolar seviyesine kadar yükseldi. Böylece yaklaşık bir aylık sürede yüzde 130’un üzerinde primlenme yaşandı. Dava gelişmesiyle birlikte 23 Şubat tarihinde paradaki kayıp yüzde 7 olmuştu.

SEC tarafından dava açılmasının ardından kripto para borsaları Ripple işlemlerini askıya almışlardı. Coinbase, OKCoin gibi kuruluşlar Ripple işlemlerini yapmamaya başladı. Dava sonrasında yeniden işlemlerin açılması beklentisi hakim durumda.


#xrp #ripple #haber #rippledavası #XRP

32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör