Ripple ve SEC Davası 2022’nin Başında Son Bulabilir

Ripple ile ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada; taraflar arasındaki duruşma öncesi delil keşfi sürecinin 60 günlüğüne uzatılmasına karar verildi. Ripple ve SEC arasında özel bir uzlaşma sağlanmaması halinde, davanın 2022’nin başında bitmiş olması bekleniyor.

SEC avukatları, duruşma öncesinde taraflara delil toplamak için fazladan 60 gün verilmesinin “daha adil ve verimli” olacağı gerekçesiyle 2 Haziran’da bu sürecin uzatılması talebinde bulundular. Hakim Sarah Netburn, Ripple’ın itirazına karşın 14 Haziran’da SEC’nin bu talebini onayladığını açıkladı.

  • Ripple ve SEC; duruşma görülmeden önceki bu süreç içerisinde birbirleri hakkında delil toplayabiliyor ve bu deliller daha sonra bilirkişilerce incelenebiliyor.

  • Delil keşfi olarak geçen bu sürecin normal şartlar altında 2 Temmuz’da sonlanması, bilirkişi tanıklara da bu delilleri incelemek için 16 Ağustos’a kadar zaman tanınması planlanıyordu.

  • Alınan yeni karar doğrultusunda delil keşfi 31 Ağustos’a; inceleme süreci 15 Ekim’e kadar devam edebilecek.

  • Aralık 2020’de başlamış davanın gelecekteki aşamalarının, bu kararla birlikte 60 gün ileriye atıldığı düşünülüyor.

Avukat Jeremy Hogan’ın tahminlerine göre taraflar arasında daha erken bir tarihte uzlaşma sağlanmazsa Aralık 2021-Ocak 2022 aralığında duruşma olmadan bir hızlı karar (summary judgement) alınabilir ve Ripple ile SEC arasındaki dava, 2022’nin başlarında son bulabilir.
10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör