Ripple topluluğundan XRP için imza kampanyası !

Crypto and Policy'nin kurucusu Thomas Hodge, geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı adayı Gary Gensler'e "XRP'ye karşı savaşı durdurmak" veya başkan olarak onaylandıktan sonra SEC'e karşı açılan davayı sona erdirmek için bir imza kampanyası başlattı.


Dilekçe ayrıca Gensler'den Komisyon'un eski başkanı Jay Clayton ve Şirket Finansmanı Bölümü eski Müdürü William Hinman hakkında soruşturma başlatmasını istiyor. XRP savunucusu, Gensler'den eski SEC yetkililerinin “Bitcoin ve Ethereum'u tercih etmenin olası finansal sebeplerini” ve aynı zamanda görevdeyken “XRP'ye zarar verme” yi daha fazla araştırmasını istiyor.


Hodge ayrıca düzenleyici belirsizliğe ve XRP'nin durumuna dikkat çekti ve Jay Clayton'ın görev süresi boyunca eski başkanın XRP'nin güvenlik olup olmadığı konusunda netlik sağlamaya çalışmadığını iddia etti:


''Ancak görevdeki son gününde Clayton, XRP'yi yedi yıl boyunca yasa dışı kayıtsız güvenlik olarak sattığını iddia ederek SEC'e Ripple'a karşı büyük bir dava açtı. […] SEC, Ripple'ın ve XRP'nin tüm sahiplerinin son yedi yıldır XRP'nin güvenlik olduğunu bilmesi gerektiğini iddia etti ve SEC'in kendisi Aralık 2020'de dava açtığı güne kadar bunu bilmediğini defalarca söyledi''.


Ripple SEC davasındaki gelişmelerle ilgili olarak, son zamanlarda Komisyondan, Bitcoin ve Ethereum'un menkul kıymet sayılmadığına dair önemli bilgileri ifşa etmesi istendi, Ripple'ın yerel kripto olduğu iddia edildi.


Bu arada, eski Başkan Jay Clayton, Bitcoin'in görev süresinden önce nasıl bir güvenliksizlik olarak kabul edildiği ve bu nedenle SEC'in para üzerindeki yargı yetkisinin "dolaylı" olduğu konusundaki fikrini paylaştı. Ancak Clayton, bunun Bitcoin'in düzenlenmemesi gerektiği anlamına gelmediğine inanıyordu.


#xrp #ripple #rippledavası #haber #kriptopara #kriptohaber #XRP

15 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör