Ripple'dan Olumlu Haber

Ripple Kurucu Ortağı SEC Davasını Reddetmek İçin Harekete Geçti


Ripple başkanı Chris Larsen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan menkul kıymetler davasını reddeden Brad Garlinghouse'a katıldı.

Çarşamba günü yayınlanan bir mahkeme mektubunda, Larsen’in avukatları Ripple yöneticilerine yönelik davanın neden düşürülmesi gerektiğini açıklayan dört argüman öne sürdüler.

Mektuba göre SEC, Larson’un 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünün ihlaline karşı "kasıtlı veya pervasızca önemli yardım sağladığına" ilişkin iddialarını kanıtlayamadı. Ayrıca yazıda Adalet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı Mali Suçlarla Mücadele Ağı'nın (FinCEN) XRP'yi para birimi olarak sınıflandırdığı ve 2015 yılında Larsen Ripple CEO'su görevini üstlendiği belirtilmişti.

Bu argümana dayanarak Larson'ın hukuk ekibi, XRP satışlarının başarısını sağlamak için harekete geçtiğinin söylenemeyeceğini açıkladı.

Dördüncü argüman kısmında mektup, Larsen’ın 2013’ten bu yana XRP’nin satışına dahil olduğu iddialarına da yanıt verildi:

“SEC, ÇOK-YILLIK BİR SÜRE BOYUNCA XRP SATIŞLARININ 2013’TE BAŞLAYAN TEK BİR TEKLİF OLDUĞUNU İDDİA ETTİĞİNDEN, ZAMANAŞIMI 2013’TE FAALİYETE GEÇMEYE BAŞLADI VE 2018’DE SONA ERDİ.”

Galingus’un avukatı Matthew C. Solomon, Çarşamba günü yayınlanan bir başka mektupta da Ripple’ın CEO'su aleyhine açılan davayı inkar etmek için iki argüman öne sürdü.

Solomon, Larsen'in avukatlarına benzer şekilde, New York Güney Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesi Hakimi Analisa Torres'e FinCEN'in daha önce XRP'yi sanal para birimi olarak sınıflandırdığını yazdı.

Anlaşmanın söz konusu olmadığını Ripple söylemişti

Garlinghouse’un hukuk temsilcileri de SEC’in Ripple’ın CEO'suna açtığı davayı eleştirerek hisse düzenlemelerini kişisel olarak ihlal ettiğini iddia etti. Solomon, şirketin başkanı olarak Garlinghouse'un XRP token satışıyla ilgili faaliyetlerinin bu işin bir parçası olduğunu belirtti.


Hem SEC hem de Ripple, duruşma öncesi anlaşmanın gündemde olmadığını belirtti.
182 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör