Ripple’dan Büyük Ortaklık! “XRP Bu Seviyeleri Görebilir”

Güney Kore’nin en büyük bankacılık dışı havale hizmeti sağlayıcılarından biri olan Global Money Express Co. Ltd (GME Havale), RippleNet Blockchain’e katıldığını duyurdu. Bankacılık sektörüyle yakın ilişkiler kuran XRP için 2.5 dolar tahminleri de gündeme geldi. Ortaklığın detayları ve analistlerin Ripple fiyatından beklentileri şu şekilde…


Global Money Express, Ripple Blockchain’e katılıyor

10 Ağustos Salı günü açıklanan ortaklıkla, Ripple Blockchain kullanan Global Money Express, Tayland’ın Siam Ticaret Bankası’na (SCB) daha fazla bağlanacak. Sermaye açısından Tayland’ın en büyük bankası olan SCB, Ripple ile Japonya’nın SBI Holdings’i arasındaki ortak bir ortaklık olan SBI Ripple Asia aracılığıyla bir araya geliyor. Bu sayede, Güney Kore’nin ev sahipliği yaptığı 184.000’den fazla Tayland vatandaşı, Güney Kore’den Tayland’a yapılan ödemelerde hızlı ve ölçeklenebilir aracıya sahip olacak. Ayrıca, RippleNet aracılığıyla gönderilen işlem sayısının, yıldan yıla iki katına çıktığı belirtiliyor.


Bu arada, ortaklığın ABD ve Avrupa genelinde küresel olarak ek havale koridorlarına genişlemeye yardımcı olabilir. GME Havale Direktörü ve COO’su Subash Chandra Poudel, bu konuda şu yorumda bulunuyor:

Ortağımız olarak Ripple’ı seçtik çünkü RippleNet ile 1-2 hafta içinde yeni ortaklarla yeni ülkelere giriş yapabiliyoruz. Bu, pazara sunma süresini önemli ölçüde kısalttı ve bize rakiplerimizle karşılaştırıldığında bir avantaj sağladı.

Poudel ek olarak, ortaklıktan sonra ekibinin adımları takip edildiği RippleNet şeffaflığıyla ve hızıyla, transfer işlemlerinin oldukça kolaylaştığını açıklıyor. Böylelikle Ripple, Asya pazarında daha aktif kullanılan bir Blockchain ödeme yöntemi haline geliyor.


Ripple’ın Asya Pasifik’teki kalesi

Asya Pasifik bölgesi, San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple’nin en büyük iş merkezlerinden biri oldu. Özellikle, Japonya’da büyük bir varlığa sahip ve son ortaklık, Asya Pasifik bölgesindeki Ripple için güçlü müşteri ivmesinin arka planında geliyor. Bu bölgede, Ripple işlemlerinin yıldan yıla yüzde 130’dan fazla arttığı gözlemleniyor. Ripple Kurumsal Strateji ve Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emi Yoshikawa, konu hakkında açıklamaları şu şekilde:

Bu bölgeye yüksek performanslı ödemeler gerektiren havale koridorları, insanların tatillerde veya hafta sonlarında bile günün her saatinde para göndermesi gerekmesiyle katlanarak büyüyor. Üstün bir müşteri deneyimi sunmak için GME Havale gibi önde gelen bir ödeme hizmeti sağlayıcısıyla ortaklık kurmaktan ve RippleNet’teki mevcut yerleşik ortak ağımıza bağlanırken yeni pazarlara açılmalarını hızlandırmaktan memnuniyet duyuyoruz.

1 dolara yaklaşan Ripple fiyatından beklentiler, 2 doların üzerine çıktı

Ağustos’un ilk günleriyle beraber keskinleşen ve Bitcoin (BTC)’i 46.000 dolar Ethereum’u 3.000 dolar direncinin üzerine çıkaran son ivme, XRP için beklentileri yükseltti. Ripple boğalarının hedefi, şu anda 0.80 dolar civarından işlem gören XRP’nin öncelikle 1 doları aşabilmesi. Sonrasında kat edilecek yol için, popüler Twitter hesabı “CryptoBull” 2.50 doları işaret ediyor. Haftalık kazancını %25’e yaklaştıran XRP, duyurunun ardından gün içinde %9 yükseldi. Ayrıca CryptoBull, yaptığı 2.5 dolar tahminin 9 gün içinde gerçekleşmesini bekliyor. Ek olarak, devam eden SEC-Ripple davasının Ripple lehine dönmesi analiste göre ralliyi hızlandırabilir. CryptoBull’un tahminlerine göre, XRP fiyatı 20 Ağustos 2021’de 2.50 dolar civarında olacak.

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör