Ripple'ın Türkiye'deki hacminde büyük artış yaşandı!

Bugün piyasa değeri bazında ilk 10’daki en büyük kazancı yaşayan kripto para XRP, %35,9’luk bir ralli kaydederek 1,88 dolara fırladı. XRP fiyatı 24 saatte %15’ten fazla değer kazanıp, 2018’den beri görülmemiş seviyelere çıktı ve neredeyse 2 dolara kadar yükseldi. Ripple, bu yükselişi ile Türkiye'nin Twitter gündemine girmeyi başardı.


Haftalık ve aylık grafikte XRP sırasıyla %107 ve %307 arttı. Peki yükseliş sürecek mi?


Bilinen analist Altstreet Bets, XRP fiyatının direnç görmeden 3 dolara çıkabileceğini belirtti.


XRP’nin son performansına birçok faktör katkıda bulunuyor. Güney Kore’deki yatırımcıların yüksek ilgisi, tokeni bir prim karşılığında satın alması ve XRP için yeni kullanım durumu, manzarayı iyileştirdi.


Hukuki tarafta, operatör King Solomon, Ripple Labs ve yöneticiler Brad Garlinghouse ve Chris Larsen davasına karşı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki son gelişmeler karşısında yükseliş hissini kuvvetlendirdi.


XRP yani Ripple uzun bir süredir pek çok kişinin patlamasını beklediği kripto paraların başında geliyordu. Fakat beklenen patlama şimdiye kadar gerçekleşmemişti. Yaşanan dava süreciyle birlikte gelinen nokta, Ripple’a yaradı.


Araştırmacı Leonidas Hadjiloizou, uluslararası kurumların XRP üzerindeki konumunu ortaya koydu. Bank of International Settlements, bir raporda XRP’nin “kesinlikle bir menkul kıymet olmadığını” söyledi.


Hadjiloizou şöyle dedi:


''Jay Clayton, SEC’in ayrıldıktan sonra yine de harekete geçeceğine inanıyorsa, kapıdan çıkarken Ripple aleyhine dava açmak ister miydi? Yapmayacağına inanıyorum''.


Hukuki anlaşmazlık sona ermemiş olsa da, sonuçla ilgili duyarlılık kripto piyasasında yükselişe geçiyor. King Solomon şöyle dedi:


''Vaka, eski SEC liderlerinin kişisel kazançlarını ulusun refahının üstünde tuttuğunu ortaya koyuyor gibi görünüyor''.


Geçtiğimiz gece Ripple’ın kripto para birimi XRP neredeyse 1.5 dolara kadar yükseldi. Uzmanlar XRP’nin bazı noktalarda dirençli durabilirse 2 dolar seviyesine kadar yükseleceğini söylüyor.


#xrp #ripple #kripto #kriptopara #haber #teknikanaliz #haber #teknikhaber


18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör