Kripto Alanındaki İlk Satın Alımını PayPal Resmen Duyurdu!

PayPal, kripto para birimi ve dijital varlık alanındaki ilk satın alımını bildirdi: güvenlik odaklı girişim olan Curv.

Satın alma, Pazartesi günü bir basın bülteninde duyuruldu. PayPal, "satın almanın 2021'in ilk yarısında tamamlanmasını beklediğini" söyledi, ancak işlemin ayrıntılarını açıklamadı.

“Ekim 2020’de PayPal, finansal hizmetlerin ve ticaretin geleceğinde dijital para birimlerinin oynayacağı rolü şekillendirmeye yardımcı olma taahhüdünü duyurdu. Bu alanda sürdürülebilir büyüme ve inovasyon sağlamak için şirket, kısa süre önce blockchain, kripto ve dijital para birimleri odaklı iş birimini oluşturdu. Curv, PayPal’a teknik uzmanlık ekleyen güçlü teknoloji uzmanlarından oluşan ekibiyle yeni kurulan gruba katılacak,” ifadeleri bildirildi.

PayPal'ın dahili yetenekleri iyileştirme teklifinin bir parçası olarak potansiyel satın alımlar için kripto alanını araştırdığı söyleniyor. PayPal bu ayın başlarında, hizmetini Ekim ayında resmi olarak duyurduktan sonra, patlayan kripto para birimine önemli kaynaklar yatırdığını söyledi. Geçen hafta PayPal'ın Curv'u satın alma teklifiyle ilgili haberler ortaya çıktı.


PayPal’ın satın aldığı platform olan Curv nedir?

Curv'ün hizmetleri, yeni ortaya çıkan kriptografi departmanında çok partili bilgi işlem üzerine odaklanıyor. The Block tarafından hazırlanan bir rapora göre Curv’ün kurucu ortağı ve CEO'su Itay Malinger, "Bu alanda bir ürün lanse eden ilk şirketiz. Başkalarının bu alana yönelmesinden çok mutluyum. Sanırım bu hale geldi yazılım tabanlı çözümler için standart, "dedi.

#BTC #News # BITCOIN # CRYPTOPARA # COVID #Blockchain

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör