Mike McGlone: Bitcoin ve Ethereum hakkında ne dedi ?

Emtialar konusunda uzmanlaşmış Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin ve Ethereum'un geleceği inşa ettiğini ve altını zor günlerin beklediğine inanıyor.

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, daha önce birkaç kez Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşmasını beklediğini açıklamıştı. Şimdi ise ünlü analist, Bitcoin ve Ethereum’un fintech alanında dünyanın geleceğini nasıl inşa ettiğini açıkladı.

Bloomberg’in emtialar konusundaki baş uzmanı McGlone, artan küresel USD arzına karşı Bitcoin ile ilgili verileri gösteren bir grafik paylaştı.

Paylaşmış olduğu grafiğe “Bitcoin arzına karşı para birimi yarışı” adını veren ünlü analist, hızla artan Merkez Bankası bilançosunun GSYİH yüzdesi eğrisi ışık hızında büyürken, Bitcoin arzının yıllık yüzde değişim eğrisinin ise düşüş gösterdiğinin altını çizdi.

Bitcoin likidite endeksi, son zamanlarda ulaşılan yüksek bir seviyenin ardından yatay ticaretine devam ediyor.

Analist tarafından paylaşılan diğer grafik ise, şu anda Bitcoin’in en son 2018’de kripto para kışında ve 2020’de Kara Perşembe’de görülen en düşük seviyelere ulaştığı varsayımını öne sürüyor.Bitcoin üzerindeki fiyat tahminini de tekrardan açıklayan McGlone, 2021’in ikinci yarısında lider kripto paranın 100.000 dolar seviyesine ulaşacağını belirtti. Analist, ham petrolün de aynı dönemde varil başına 50 dolara doğru hareket etmeye hazır olduğunu belirtti.

“Ethereum fintech altyapısını inşa ediyor”

Mike McGlone ayrıca Ethereum’un fintech altyapısını yeniden inşa ettiğine dikkat çekerken, Bitcoin‘in ise altının yerini alacağını iddia etti.

Yazım itibari ile ETH piyasa değeri yaklaşık 250 milyar dolar ve Bitcoin’in ise 634 milyar dolar. Ethereum‘un piyasa değeri küresel şirketler ve varlıklar arasında 43. sırada yer alırken, Bitcoin is 12. sırada yer alıyor. Bu listeye göre Ethereum artık Netflix, Coca Cola, Pepsico, Intel, Pfizer vb.’den daha büyük.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör