MicroStrategy, Milyon Dolarlık Zarara Rağmen BTC’den Vazgeçmiyor !


MicroStrategy, 2021'in ikinci çeyreğinde Bitcoin varlıklarından toplamda 424,8 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.


İş zekası ve mobil yazılım şirketi MicroStrategy, 2021 yılının ikinci çeyreği için zararın boyutunu ortaya çıkaran, şirketin ikinci çeyrek mali sonuçlarını paylaştı. Halihazırda yaklaşık 4 milyar dolar değerinde 105.000 BTC’ye sahip olan MicroStrategy, Bitcoin varlıklarından toplamda 424,8 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.


Toplam Zarar 424,8 Milyon Dolar

Şirketin dudak uçuklatacak miktarda zarara uğramasının başlıca nedeni, MicroStrategy’nin BTC’yi 2021’in ikinci çeyreğinde satın aldığı fiyatın, mevcut fiyattan daha yüksek olması.

Öte yandan, MicroStrategy’nin Bitcoin’inin (BTC) GAAP dışı dijital varlık maliyet tabanının 2.741 milyar dolar olduğu ve Bitcoin başına ortalama maliyetin yaklaşık 26.080 dolar olduğu; Ayrıca, GAAP dışı piyasa değeri hesaplamasının 3.653 milyar dolar olduğu ve Bitcoin başına piyasa fiyatının 34.763,47 dolar olduğu tahmin ediliyor. MicroStrategy’nin 2021 ikinci çeyrek raporu, seyreltilmiş bazda 424,8 milyon dolar, yani hisse başına 30,71 dolar net zarara neden oldu.


CEO Michael J. Saylor BTC Satın Almaya Devam Edecek

MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor, Bitcoin’deki fiyat düşüşünden dolayı yaşanan kayıplardan bağımsız olarak, şirketin Bitcoin’i dijital bir varlık olarak satın almaya devam etme niyetinde olduğunu belirtti. Yazılım sektöründeki %13’lük en son sermaye kazançlarının dijital varlıkların genişlemesine doğru gideceğini paylaştı ve üç aylık başarıyı yenilikçi MicroStrategy platformunun geniş çapta benimsenmesine adadı.


MicroStrategy CEO’su Michael J. Saylor konu ile ilgili şu söylemlerde bulundu;

“Dijital varlık stratejimizin uygulanmasının sonuçlarından memnun olmaya devam ediyoruz. En son sermaye artırımımız, şu anda 105.000 Bitcoin’i aşan dijital varlıklarımızı genişletmemize izin verdi. İleriye dönük olarak, dijital varlık stratejimize ek sermaye dağıtmaya devam etmek niyetindeyiz.”

BTC varlıklarında meydana gelen kayıplara rağmen MicroStrategy, Bitcoin benimseme yarışına liderlik ediyor. Yazılım devi, geçen yıl Ağustos ayında BTC topluluğuna katıldı ve o zamandan beri dip satın almayı ve portföyündeki Bitcoin’leri arttırmayı bırakmadı.

Milyar dolarlık şirket, Bitcoin’i geleneksel nakit ve altın rezervleriyle karşılaştırarak bir hazine rezerv varlığı olarak tanıtıyor ve sürekli olarak BTC’nin fütürist ve yenilikçi yapısını yatırımının birincil nedeni olarak belirtiyor.
6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör