MicroStrategy 1 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı

Amerikan yazılım şirketi MicroStrategy, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Şirket, 52.000 765 $ 'lık bir fiyata 19.000 452 bitcoin'i cüzdanına aktardı ve son satın alma işlemi toplam bitcoin miktarını 90.000 500'e çıkardı.

Halka açık, bağımsız bir Amerikan iş zekası şirketi olan MicroStrategy, geçen yılın son birkaç gününde Bitcoin satın almak için 650 milyon dolar değerinde tahvil satmaya devam etti.

Şirket, satın alma duyurusunu bu paylaşımla yaptı;Bu satış sayesinde şirket, cüzdanına yaklaşık 30.000 bitcoin ekledi ve böylece cüzdanındaki toplam bitcoin sayısını 90.500'e çıkardı.

"7-8 MİLYAR İNSAN KULLANACAK"

CNBC'nin haberine göre şirket CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'i günün birinde 7-8 milyar insanın kullanacağını dile getirdi. Bitcoin'i dijital altın olarak tanımlayan Saylor, "Dünyanın bu şeye ihtiyacı var" yorumunu yaptı. Bitcoin'in bir ödeme mi yoksa saklama aracı mı olduğu konusunda ise; "Bitcoin harcanmaz, biriktirilir. Eğer on yıllık bir birikim yapmak istiyorsanız, Bitcoin alın ve bekleyin" ifadeleri kullandı.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör