Merkeziyetsiz Borsalar Bir Devrim mi ?

Merkezi Olmayan Finans veya Kısaca DeFi veya Açık Finans, blok zinciri ağı üzerine inşa edilmiştir.Günümüzün İnternet bağlantısı, bilgisayarı veya akıllı telefonu olan herkes bugün kullandığımız tüm geleneksel finansal hizmetlere (mevduat, krediler, ticaret, sigorta) vb. Erişebilir. uygulama ekosistemi.

Tanımı okuduğunuzda inanılamayacak kadar iyi görünse de Defi gerçekten bir devrim değil ve bunun bankacılık endüstrisinde başka bir devrim olduğunu düşündürüyor. DeFi, yeni dünya düzeninin sonuçlarının bir evrimidir. Uluslararası ilişkiler lisans eğitimimde 2014 yılında mezun oldum. O zamanlar dünya imparatorluğa hükmediyordu, uluslararası güç ile iki kutuplu sistem arasındaki denge ve doğu ile batı arasındaki kutuplaşma çöktü ve ardından duvar çöktü. ve çok uluslu şirketler ülkenin rolünü oynadı. Yatırım şimdiye kadar bulunduğum en hızlı noktaya ulaştı. 2014'ten bu yana pek çok değişiklik oldu. Önce tek kutuplu dünyaya "Elveda" dedik, ardından her ülkenin ve gücün duvarlarını yeniden inşa ettiği bir ticaret savaşları dönemini gördük ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki aşırılıkları gördük. ve rekabet günleri, Çin ve Rusya

Bugün, yeni bir aydınlanma çağının başlangıcı olabilecek yeni ve önemli bir gelişme yaşıyoruz. Merkezi olmayan model, kişisel ve sosyal yaşamın tüm alanlarında modellemeye odaklanan bir modele geçiş yaptı. Dünyanın bu çağında aynı anda her yöne ilerliyoruz. Dağıldık. Tabii ki, bu merkezi olmayan dünyada, merkezi olmayan fonlara ihtiyacımız var. Hala takip etmemiz gereken geleneksel finansal yapıda, para birimi merkez bankası tarafından kontrol ediliyor. Bu sistemde fonlarımızı kullanmak için bankalara ve finansal aracılara ihtiyacımız var. Kontrol dışı olmanın yanı sıra, hizmet için ek ücretler de ödemeliyiz. Blockchain teknolojisinin yardımıyla DeFi projesindeki tüm işlemler şeffaf, güvenli ve izlenebilirdir. Fonların ve sistemlerin kontrolü DeFi projesindedir. Defi projesi, sınır ötesi havale, kredi çözümleri veya tokenleştirme gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Herkes sisteme entegre edildikten sonra, DeFi tamamen dağıtılmış bir sistem üzerine kurulur. Tamamen dağıtılmış bu sistemlerde hiyerarşi, yönetim kurulu başkanı, babası veya yönetim kurulu başkanı yoktur. Tüm katılımcılar aynı değere sahip olduğunda, iş, yaratıcılık ve sosyal kurallar da değişecektir. Delphi, sosyal durumun sonucu ve sonucunda önemli bir rol oynar. Finansal sisteme erişemeyenler, bankalara ve finans sektörüne güvenmeyenler için (2008 finansal krizinde ağır kayıplar yaşayanlar için) DeFi bir alternatiftir.

Merkezi olmayan finans, finansal güvenliği ve şeffaflığı artırmayı, likidite ve büyüme fırsatlarını keşfetmeyi ve entegre ve standartlaştırılmış bir ekonomik sistemi desteklemeyi amaçlamaktadır. Hedeflerine ulaşmak için Ethereum blok zincirinin temel ilkelerini kullanır. Bu, Ethereum'un 233 milyar dolarlık piyasa değerine sahip birçok küresel şirket arasında neden 42. sırada olduğunu açıklıyor. 2020'nin ikinci çeyreğinde DeFi projeleri için finansman 1 milyar ABD doları olmasına rağmen, şu anda 43,5 milyar ABD dolarına ulaşmıştır. Bir yılda bu kadar şiddetli büyüme, adaptasyon sürecinin ve DeFi projelerine olan talebin ne kadar hızlı ve kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Toplumun DeFi tabanlı kredi çekme / borç verme, mevduat ve mevduat getirileri sağlamaya giderek daha fazla önem verdiğini biliyoruz.


#DEFİ #MERKEZİYETSİZBORSALAR #BITCOIN #BTC #ALTCOIN #KRİPTOPARA4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör