Mati Greenspan: SEC'in Yeni Atılımı Tüm Kripto Varlıklarının Geleceğini Risk Altına Alabilir !

Quantum Economics'in kurucusu ve CEO'su Mati Greenspan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), merkezi olmayan içerik paylaşımı ve yayınlama protokolü LBRY ile savaşarak kripto para birimlerinin geleceğini tehlikeye attığı konusunda uyarıda bulunuyor.


Bir haber bülteninde Greenspan, SEC'in LBRY'ye karşı suç teklifinde bulunan yasadışı bir menkul kıymetler basma hareketinin, özellikle mahkemeler blockchain tabanlı yayın platformuna karşı karar verirse, tomurcuklanan kripto sektörünü "öldürebilir" diyor.


"Mahkeme LBRY'ye karşı taraf olursa, söz konusu Bitcoin ve Ether dahil tüm kripto para birimlerinin geleceğini tam anlamıyla ortaya koyacaktır."


Quantum Economics CEO'su, SEC'in, yerel jetonu LBRY Credits (LBC) olan ve bir ödeme aracı ve katılımı teşvik etmenin bir yolu olarak kullanılan LBRY'ye karşı davada Howey Testinin çok liberal bir yorumunu aldığını savunuyor.


Howey Testi, 1946 tarihli bir ABD Yüksek Mahkemesi davasından kaynaklanmaktadır ve herhangi bir planın, sözleşmenin veya işlemin, katılımcılar paralarını ortak bir teşebbüse makul bir kâr beklentisiyle olduğunu söylüyor ve ekliyor:


“Çok yönlü programlanabilir paranın özü olan LBRY kredilerinin, geleneksel yatırım araçlarınızdan ayırt edilemez olduğunu söylemek, SEC'in dijital varlıklar üzerindeki savaşlarında birincil silahı olarak kullanmaya devam ettiği Howey Testinin son derece ince bir parçası. "


Greenspan ayrıca, LBRY mahkemede kaybederse, yalnızca stabilcoinlerin düzenlemeden sağ çıkabileceği konusunda uyarıyor:


"Buradaki olumsuz bir karar, kripto jetonları kullanan herhangi bir projeyi öldürmelerini kolaylaştırabilir. DeFi, fungible tokenler (NFT'ler), akıllı sözleşmeler ve muhtemelen stabilcoinler dışında hemen hemen her şey potansiyel olarak doğrama bloğunda olacaktır. "#sec #xrp #ripple #haber #kriptohaber #kriptopara #analiz #teknikanaliz


41 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör