Kripto Uzmanları Bitcoin Geleceği İçin Çok Umutlu

Bitcoin’in (BTC) mevcut fiyat düşüşü, Bitcoin uzmanlarının lider kriptopara birimine ilişkin iyimserliğini azaltmayı başaramadı.

Finder.com tarafından yapılan bir ankette, katılımcıların yarısı Bitcoin’in 2040 yılına kadar fiat parayı geçeceğine inanıyor. Anketin örneklemesi dar bir zeminden oluşuyor. 42 kriptopara uzmanından oluşan bir panele dayanıyor. Bitcoin’in Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşen fiyat düşüşünün kripto uzmanlarının uzun vadeli perspektifini etkilemediğini gösteriyor.


Anket, ankete katılanların %50’sinin önümüzdeki 20 yıl içinde Bitcoin’in “hiperbitcoinizasyon” olarak da bilinen küresel finansı geçtiği anı görmeyi beklediğini ortaya koyuyor. Katılımcıların üçte biri olayın 2035’ten önce gerçekleşeceğine inanırken, %44’ü Bitcoin’in asla küresel finansın baskın formu olmayacağını tahmin ediyor.

Katılımcıların çoğunluğu, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanıma hamlesinin, gelişmekte olan ülkelerin BTC’yi birincil para birimi olarak benimsemesinin sadece başlangıcı olduğunu söylüyor. Kripto uzmanlarının %33’ü, lider kriptopara biriminin önümüzdeki 10 yıl içinde gelişmekte olan ülkelerde en yaygın para biçimi olmasını bekliyor.


Diğer %21’i ise benimsenmeyi göreceğimize inanıyor, ancak 10 yıl veya daha fazla zaman alacağı yönünde fikir belirtiyor. Panelistlerin üzerinde hemfikir olduğu şeylerden biri, Bitcoin madenciliğini çevreleyen çevresel kaygılar olarak kayıtlarda yer alıyor. Yüzde 93’ü yeşil enerji tartışmasının Bitcoin’e zarar vermeye devam edeceğini ve yüzde 31’i enerji tüketiminin fiyatı önemli ölçüde etkileyeceğine inanıyor.


Yine de, uzmanların yarısından fazlası çevre dostu bir Proof-of-Stake modeline geçmenin olası fiyat yansımalarına rağmen cevap olduğunu düşünmüyor, çünkü ankete katılanların %66’sı iş kanıtı (PoW) modelini “gerekli bir kötülük” olarak nitelendiriyor.
2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör