Kripto sanatı çalındı!

Kripto sanatı, blockchain teknolojisiyle ilgili bir sanat kategorisidir.

Hepimizin bildiği gibi, kripto sanatı, merkezi olmayan bilgiye sahip herkes tarafından kullanılabilen Bitcoin ve Ethereum gibi blockchain ağlarının gelişmesiyle 2010'ların ortalarında niş sanat tarzı bir sanat eseri haline geldi. Dijital sanat için satın alınabilen, satılabilen ve saklanabilen temel teknolojiyi sağlar, bu nedenle halk tarafından geniş çapta kabul görür. Hızla büyük bir popülerlik kazandı.

Son zamanlarda Twitter'daki birçok kişi, Nifty Gateway'deki hesaplarının ele geçirildiğini ve bunun kriptografik sanat kaybına ve kredi kartlarını kullanarak yetkisiz satın alımlara neden olduğunu bildirdi.

Nifty Gateway temsilcileri, bildirildiğine göre kaç sanat eserinin çalındığını açıklamayı reddetti, ancak Insider'a "küçük bir kullanıcı grubunun" etkilendiğini söyledi. Bir Twitter kullanıcısı, Nifty Gateway'de 150.000 $ değerinde NFT veya fungible token çaldığını iddia ederek çalınan sanat eserini bildirdi.

Trevor Jones da dahil olmak üzere, kullanıcı tarafından listelenen bazı parçalar sanatçılara aittir ve bu sanatçılar, kripto sanat eserlerinin satışı için büyük bir ivme yaratmıştır.

Nifty Gateway'in başka bir temsilcisi haber kanalına, platformun saldırıya uğradığına ve etkilenen hesaplara erişmek için geçerli kimlik bilgilerini kullandığına dair herhangi bir kanıt görmediğini söyledi.

Nifty Gateway'in kurucuları Griffin ve Duncan Cock Foster geçen hafta Insider News'e, platformun NFT'yi olabildiğince kolay kullanım ve erişim sağlamaya kararlı olduğunu söyledi.
#kripto #para #kriptopara #kriptosanat #dijitalsanat #sanat #crypto

11 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör