Kripto Para Borsası Coinbase Halka Açılacak, Bu Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Geliyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase'in, Perşembe günü S-1 belgesini yayınladıktan sonra Nasdaq'a ilk başvurusunu gönderdikten yedi ay sonra bitcoin ve kripto para birimi borsalarını listeleme talebini onayladığını bildirdi. Bu, onu bu başarıya ulaşan ilk özel kripto para birimi değişimi yapar.

Geçen yaz Coinbase'in halka arz fırsatı aradığına dair söylentiler vardı. Şirket, bu haberi Aralık 2020'de doğruladı ve SEC'e S-1 başvurusu yaptığını açıkladı. Coinbase geçen ay doğrudan A Sınıfı hisse senetlerini listeleyeceğini duyurmuştu.

Aynı zamanda Coinbase'in S-1 belgesinin yayınlanması, finansal performansını da ilk kez kamuoyuna açıkladı. Borsanın 2020 yılına kadar toplam getirinin% 96'sına ticaret geliri ile 3,4 milyar ABD doları tutarında toplam gelir elde ettiğini gösteriyor. Şirket ayrıca 2020'de 322,3 milyon dolar net gelir elde ettiğini gösterdi. Ancak 2019'da 30,4 milyon dolar kaybetti.

Coinbase, kamu pazarı için paylaşılan bir piyasa fiyatı yayınlamadı. Ancak Nasdaq Özel Pazarı üzerinden satılan hisselerinin değeri 373 dolar. Bu Amerikan şirketinin değerlemesi yaklaşık 100 milyar ABD dolarıdır.

Kripto Para Satın Almadan Kripto Para Sektörüne

Girmek

Coinbase'in listelenmesi, kurumsal yatırımcıların kripto para birimi satın almak zorunda kalmadan kripto para piyasasına katılmaları için bir portal açtı.

Spekülatörler, borsadaki diğer şirketler gibi borsada Coinbase hisseleri alıp satabilecekler. İşlemin başarısı, borsanın iş koşullarına bağlı olacaktır. Bu nedenle, Bitcoin, Ethereum ve diğer token piyasalarının yüksek değerlemelerinin neden olduğu kripto para birimi endüstrisinin büyümesi, Coinbase hisselerinin eğilimini belirleyecektir.

BTC/USD İçin Ne Anlama Geliyor?

Coinbase hizmetinin özüdür; bu, halka açık listesinin Bitcoin ve Ethereum dahil en iyi dijital varlıkların refahına dayandığı anlamına gelir. En önemlisi, Coinbase'in dosyalanması, şirketler ve geleneksel yatırım araçları servet / yatırım portföylerini doldurmak için Bitcoin kullandığında gerçekleşir. Bitcoin, düşük faiz oranları, artan tahvil alımları ve Amerikalılara doğrudan sağlanan trilyonlarca dolarlık doğrudan yardım, yüksek tahvil getirileri ve ABD dolarının değer kaybetmesi nedeniyle Mart ortasındaki 3.858 dolarlık düşük seviyesinden% 1.200'den fazla yükseldi. O zaman en iyisi Bitcoin borsası doğdu. Kamu sektöründe, kripto para birimi sektörü perakende ve kurumsal tüccarlardan daha fazla ilgi çekmeyi umuyor.


#Coinbase #BTC #BTCANALİZ #BTCTEKNIKANALIZ


Haber Kaynaği :https://www.coindesk.com4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör