Kraken CEO’sundan kripto piyasası, halka arz ve sürdürülebilirlik konusunda ne açıkladı ?

Kraken CEO’su Jesse Powell, şirketinin bir halka arz ihtimalini araştırdığını doğruladı. Powell, BTC’nin bir Lamborghini spor arabasına eşdeğer olacağını tahmin ediyor. Ayrıca Elon Musk’ın Bitcoin’in sürdürülebilirlik profili konusunda yanıldığını söyledi.


Avrupa’nın en büyük ve dünyanın dördüncü en büyük kripto para borsası olan Kraken, kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell’a göre 12-18 ay içinde ilk halka arzı düşünüyor. Kraken’i on yıl önce kuran Powell, Bloomberg TV ile şirketin görünümü ve genel olarak kripto para birimi sektörü hakkında görüştü.

IPO hazırlık çalışması

Bloomberg’in kaynaklarına göre, son zamanlarda Kraken, eğer toplanırsa değerinin 20 milyar doları aşmasına yol açabilecek yeni fonlar için pazarlık yapıyordu. CEO Powell, Bloomberg röportajında, Kraken’in kendisini halka açık bir borsada listelemek için “tüm hazırlık çalışmalarını” yaptığını doğruladı. Powell, özel bir şirketten kamuya açık bir kuruluşa geçişin, vizyonunun bir parçası olduğunu açıkladı.

Kripto para birimlerindeki son zayıflık konusuna değinen Kraken CEO’su, satışların uzun vadeli yatırım yapmayan ve “konunun temellerini gerçekten anlamayan” “swing trader’larından” kaynaklandığını söyledi. Bu seviyelerde satış yapan kişiler, bu varlıkları geçen yıl satın almış kişilerdir, yani piyasada yeni olan, swing trader’ı olan insanlardır. Uzun süredir elinde tutan adamlar biriktirmeye devam ediyor.


Buna karşılık, MicroStrategy Incorporated CEO’su Michael Saylor gibi uzun vadeli Bitcoin boğaları “kamyonu destekliyor” ve Bitcoin’i “her seviyede” biriktirmeye hazır. Yeni coinlere olan ilginin azalması sorulduğunda, her zaman yeni ve şaşırtıcı coinlerin ortaya çıktığını söyleyerek bunu açıkça reddetti.

Kraken’in CEO’su Bitcoin konusunda iyimser ve 2021’de yeni zirvelere çıkacağını tahmin ediyor. Hatta Saylor, yıl sonuna kadar bir Bitcoin’in bir Lamborghini’ye eşdeğer olacağını söyleyecek kadar ileri gitti.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’in yeterince yeşil olmadığına ilişkin yorumları sorulduğunda, dijital para biriminin insanların ona tanıdıkları kirlilik kredisinden/kotasından daha yeşil olduğunu söyledi. Bitcoin’in çevresel etkisini iyileştirmek için hâlâ yapacağı işler olduğunu ederek, “daha yeşil alternatifler görebiliriz” dedi.

Bitcoin, kaybedilen enerjiyi yakalamanın bir yoludur, yenilenebilir enerjileri yeniden başlatmanın bir yoludur. Bu yüzden aslında yenilenebilir enerji sektörü için çok şey yaptığını düşünüyorum.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör