Kanada’da Bir Bitcoin ETF’ine Daha Yeşil Işık Yandı

Kanadalı büyük yatırım yöneticisi CI Global Asset Management, 9 Mart 2021'de kendi Bitcoin ETF'sini başlatacak. Öte yandan, başka bir Bitcoin ETF'si Kanada'ya varmak üzere ve Kanada menkul kıymetler düzenleyicisi olan CI Global Varlık Yönetimi'nin uygulanması için bir "nihai fon broşürü" hazırlanacak.

CI Galaxy Bitcoin ETF (BTCX) adlı ETF'nin 9 Mart'ta Toronto Borsası'nda (TSX) piyasaya sürülmesi bekleniyor. Mike Novogratz'ın Galaxy Dijital Sermaye Yönetimi yardımcı danışman olarak görev yapacak.

“Bitcoin danışmanı” Mike Novogratz olacak

Bloomberg Galaxy Dijital Bitcoin Endeksi kullanılarak fiyatlandırılacak olan bu ETF ile büyük kripto para birimlerine doğrudan yatırım yapacak.

CI GAM, ETF'nin direktörü olarak görev yapıyor; Galaxy Digital Capital Management'ın kurucusu ve CEO'su, "Bitcoin Danışmanı" olarak görev yapacak uzun süredir BTC destekçisi olan Mike Novogratz'dır. Başka bir deyişle GDAM, ETF adına BTC ticareti yapacaktır.

GDAM’da varlık yönetimi başkanı Steve Kurz şu yorumlarda bulundu:

“ORTAYA ÇIKAN DİJİTAL VARLIK SINIFININ İKNA EDİCİ BÜYÜME VE ÇEŞİTLENDİRME FIRSATLARI SUNDUĞUNA İNANIYORUZ. CI GALAXY BİTCOİN ETF, GELENEKSEL YATIRIMCILARIN BİTCOİN’E MARUZ KALMALARI İÇİN BASİT VE GÜVENLİ BİR ERİŞİM NOKTASI SUNUYOR.”

İki taraf, BTCX'e ek olarak, "ETH'de Küresel Doğrudan Yatırım ETF'si" olan CI Galaxy Ethereum ETF (ETHX) için de başvuruda bulundu. Ancak BTCX, Kanada'nın ilk BTC ETF'si olmayacak. Kriptokoin.com'da bildirdiğimiz üzere, hedef ETF'nin onayı onay tarihinden itibaren olumlu bir başlangıç ​​yaptı ve birkaç hafta içinde 400 milyon dolardan fazla işlemi tamamladı. Onay kısa süre önce gerçekleşti.

#BTC #BİTCOIN #HABER #CRYPTOCURRENCY #KRİPTOHABER #KRİPTOPARA

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör