Jack Dorsey ve Elon Musk, Bitcoin Hakkında Ne Konuşacak?

Twitter CEO’su Jack Dorsey, sıkı bir Bitcoin fanatiği ve yatırımcısı olarak bilinmekte. Dorsey, daha önce Bitcoin’i yaymak için Afrika’da çeşitli etkinlikler düzenledi ve hatta lider kripto para biriminin emojisini Twitter’a getirdi.

Aktif olarak BTC yatırımı da bulunan Dorsey, şimdi ise BTC’ye en çok katkı sağlayabilecek gelişmelerden birisine imza atmaya hazırlanıyor.


Dorsey, Musk’ı Karşılayacak

Birkaç ay önce Bitcoin’e destek vermesi ve fiyatı yukarı yönlü hareket ettirecek tweetler atması ile bilinen Elon Musk, son zamanlarda ise sadece düşüşe neden oluyor.


Musk, Bitcoin’in madencilik modelini ve enerji sarfiyatını eleştirerek fiyatın sert düşmesine neden olmuştu. Musk’a oldukça mantıklı cevaplar verilse de ünlü isim bunları görmezden gelmeyi tercih etti. Şimdi ise Dorsey ile Musk’ın resmen bu konuda karşı karşıya geleceği kesinleşti.

Twitter üzerinden yapılan görüşmede, Dorsey ve Elon Musk’ın yakında yapılacak olan Bitcoin konferansında buluşmak üzere sözleştiği görülüyor. İkili, 21 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek olan Bitcoin zirvesinde karşı karşıya gelecek ve herkes bu görüşmenin nasıl gideceğini merak etmeye başladı bile.


Peki Bu görüşmeye başka hangi isimler katılıyor?

İlgili zirvede ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Blockstream CEO’su Adam Back, CIA yöneticisi Michael Morell ve Brink yöneticisi John Newberry gibi isimler de olacak. Jack Dorsey’in özellikle Elon Musk’ın enerji odaklı olumsuz yorumlarına nasıl tepki vereceği merak ediliyor.
12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör