İş İnsanı Ray Dalio'dan: 'Bitcoin'in yasadışı olma ihtimali çok yüksek'

Hedge Fund kralı ve milyarder yatırımcı ve iş insanı Ray Dalio, yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin için olası bir 'yasak' hakkındaki ifadeşlerini yeniden dile getirdi. Dalio'ya göre, ABD yetkililerinin altına gelen yasak gibi Bitcoin'in bir "yasa dışı " olma ihtimalinin olduğunu söyledi. Yeni çıkaracağı kitabıyla alakalı konuşurken, ekledi:

''İşler kontrolden çıkabileceği için diğer paraların faaliyet göstermesini veya rekabet etmesini istemiyorlar. Bu nedenle belirli koşullarda, tıpkı altının yasaklandığı gibi yasaklanmasının son derece olası olduğunu düşünüyorum''.


Görünüşe bakılırsa, böyle bir şeyin olma durumu büyük bir gerginlik yaratsa da, Bridgewater Associates Kurucusu durumun böyle olmadığını düşünüyor. Hükümetin geçmişte para arzı üzerindeki hakimiyetini korumak için nasıl çaba sarf ettiğini aktaran Dalio, ulus devletlerin Bitcoin gibi diğer para birimlerinin kendi yollarına engel olmasını istemediklerini savundu.


“Her ülke arz ve talebi kontrol etme tekeline değer verir. Diğer paraların işlemesini veya rekabet etmesini istemiyorlar çünkü işler kontrolden çıkabilir. "


Bununla birlikte Dalio, BTC'nin bir kripto para sınıfı olarak ise testi geçtiğini ileri sürdü:


''Bitcoin, son 10 yılda kendini kanıtladı, hiç siber saldırıya uğramadı. Bir bakıma alternatif bir servet saklama aracı oldu. Dijital nakit gibi''.


Dalio, 16 Mart'ta yaptığı açıklamada ulusal borç krizini çözmek için "şok edici" vergi değişikliklerine hazırlanan ABD hükümetinin, doları Bitcoin için terk edenleri hedef alabileceğini ileri sürdü.#btc #haber #kriptohaber #kriptoteknik #teknikhaber #analiz #teknikanaliz

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör