Google, Bitcoin ve kripto reklamlarıyla ilgili yasağı kaldırdı

Google, Mart 2018’de Bitcoin ve kripto reklamcılığına yasak getirmişti. Şimdi bu yasak kalkıyor. Google’da yeniden Bitcoin ve kripto sektörüyle ilgili şirketlerin reklamlarını görebileceğiz.


Bugünden (3 Ağustos) itibaren, Bitcoin ve kripto şirketleri, arama devinde ve platformunun bir parçası olan birçok web sitesinde yeniden görülebilecek.

Örneğin, ABD vatandaşı Bitcoin için arama yaptığında Coinbase artık en iyi sonuç olarak görünebiliyor, kripto borsası kendini en üste teklif ediyor:


Google, Haziran ayında yaptığı açıklamada, “3 Ağustos’tan itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen Kripto Para Borsaları ve Cüzdanları sunan reklam verenler bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilir” demişti.


Bunun yanında reklam yayınlamak için bazı şartlar var. FinCen’e kayıtlı olmak veya bir banka olmak ve “ister eyalet ister federal düzeyde olsun, yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili yasal gerekliliklere uymak” gibi bazı şartlar aranıyor.

Bunun ne gibi bir etkisi olacağı belli değil, ancak reklamın işe yaradığı açık, bu yüzden şirketler bu çok sık başvuruyor.

Elbette Bitcoin’in kendisinin bir pazarlama bütçesi yok, bunun yerine pazarlama faaliyeti bitcoin hizmetleri sağlayan şirketler tarafından gerçekleştiriliyor.

Google tarafından yasağın kaldırılması, bu şirketlerin tekrar reklam vermesine izin vermeli, bu da Bitcoin için dolaylı yoldan faydalı bir gelişme.
6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör