Dijital Euro İçin Ripple ve XRP’yi Fransa Merkez Bankası İnceliyor

Fransa Merkez Bankası’nın dijital euro için potansiyel bir platform olarak Ripple ve XRP’yi ele aldığını belirten bir raporu CPA Australia yayınladı.

Ethereum CBDC’ler için Bitcoin düşünülmüyor

1886'dan beri, CPA Australia, 150'den fazla ülkede 166.000'den fazla çalışanı olan profesyonel bir muhasebe kuruluşudur. "Merkez Bankası Dijital Para Birimi: Karşılaştırmalı Bir İnceleme" adlı bir belge yayınladılar. Belge, Fransız Merkez Bankası'nın Ripple ve XRP'yi dijital bir euro ihraç etmek için olası bir temel olarak tartıştığını gösteriyor. Rapor aynı zamanda en büyük iki kripto para birimini inceledi. Bununla birlikte, rapor Bitcoin'e bir risk aracı olarak atıfta bulunuyor. Ethereum'a gelince, birisi bu kripto para biriminin merkezi olmadığına ve herhangi bir hükümet tarafından kontrol edilemeyeceğine dikkat çekti. Ancak rapora göre, Avustralya hükümeti Ethereum topluluğu için bir CBDC planı başlatmayı düşünüyor.

Belgede, Çin'deki son küresel salgın nedeniyle dünyanın yeni bir teknolojik gelişme aşamasına girdiğine dikkat çekildi. Nakit kullanımını azaltma arzusunun, dijital para birimlerinin ve çevrimiçi ödemelerin benimsenmesine neden olduğunu, çünkü nakit kullanımının hızla yayılabileceğini belirtti.

Ripple, CBDC için "daha iyi" ve "merkezidir"

XRP'den Ripple'ın dijital token'ı olarak bahsedildiği bölümde organizasyon, “Bu Ethereum için alternatif bir platform ve XRP bu konuda kullanılan temel para birimidir.” Raporda şu ifadeler yer alıyor:

“RİPPLE VE XRP, CBDC’LER İÇİN BİR MODEL OLARAK BİRÇOK BANKANIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR, ÇÜNKÜ OLDUKÇA MERKEZİLEŞTİRİLMİŞTİR; MERKEZİ OLMAYAN VE ‘İZİNSİZ’ BİTCOİN VE ETHEREUM’UN AKSİNE YALNIZCA BELİRLİ AĞ NODE’LARININ İŞLEMLERİ DOĞRULAYABİLDİĞİ ‘İZİNLİ’ BİR AĞA DAYANMAKTADIR. RİPPLE AYRICA YENİ PARA BİRİMLERİNİN OLUŞTURULMASINA İZİN VERİR VE RİPPLE GELİŞTİRİCİLERİ, MEVCUT MERKEZ BANKASI İŞLEMLERİNE BENZER BİR ŞEKİLDE ARZ ZAMANLAMASINA VE MİKTARINA KARAR VEREBİLİR.”

Raporun küçük bir kısmına göre, Fransız merkez bankası Banco de France, Ripple ve XRP'yi Avrupa Merkez Bankası'nın dijital para birimi seçenekleri olarak açıkça görüyordu.#BTC #News # BITCOIN # CRYPTOPARA # COVID #Blockchain #RİPPLE #XRP

kaynak :https://kriptokoin.com/

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör