Finans Uzmanından korkutan açıklama!

Popüler bir finans danışmanı en çok satan kitaplardan biri olan “Rich Dad Poor Dad” kitabının yazarı, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatındaki çöküş hakkında tweet attı ve Bitcoin’in 24.000 dolara düşeceğini tahmin etti.

Rich Dad Poor Dad yazarı: Bitcoin, dünyanın en büyük balonu

Attığı tweet’te Robert Kiyosaki, Bitcoin’i dünya tarihinin en büyük balonu olarak nitelendirdi. Ayrıca, Kiyosaki’ye göre, artık dünya tarihinin en büyük çöküşünü yaşayacak. Ünlü yazar, takipçilerine dikkat etmelerini ve çöküşü zengin olmak için bir fırsat olarak görmelerini tavsiye ediyor. Ayrıca, daha fazla altın ve gümüş alacağını da sözlerine ekliyor.


Robert Kiyosaki, uzun bir süredir Bitcoin hakkında tahminlerde bulunuyor. Nisan ayında gerçekleştirilen bir röportajda, “Bitcoin hâlâ test edilecek seviyeleri görmedi. Ama düşerse, darbeye dayanacak gücüm var. Ama altını ve gümüşü seviyorum, altın ve gümüş tanrının parasıdır. Bu tarz şeyleri aramak için dünyayı dolaştım,” ifadelerini kullanmıştı.

Kiyosaki’den “çöküşte satın alın” çağrısı

Ayrıca, röportajlarında ve tweet’lerinde, yatırımcıları pek çok kez çöküş sırasında Bitcoin satın almaya çağırmıştı. İnsanları finansal okuryazarlığa sahip olmaya ve kâr fırsatları aramaya teşvik eden finansal yönetim kitabı Rich Dad Poor Dad (Zengin Baba Yoksul Baba)


Kiyosaki Bitcoin fiyatının 27.000 dolara düşeceğini öngörüyorken, artık bu tahminini 24.000 dolar olarak yenilemiş durumda. Son tweet’inde kripto para birimlerinden veya Bitcoin’den satın alım çağrısında bulunmadı. Bunun yerine, takipçilerine, daha fazla gümüş ve altın aldığını söylüyor , ayrıca Bitcoin’in beş yıl içerisinde 1.2 milyon dolara çıkacağını öngördüğünü söylemişti. Ancak yine de altın ve gümüşü BTC’ye tercih ettiğini belirtmişti.
10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör