Ethereum Yatırımcılarının Merakla Beklediği Tarih Ertelendi!

Ethereum, Layer 2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism’in ana ağının lansmanını en az Temmuz 2021’e kadar erteleyeceğini açıkladı. Resmi açıklamaya göre, yeni lansman tarihi hala hazırlıkların hızına bağlı olduğu için kesin değil.


Ethereum ölçeklendirme çözümü Optimism’in lansmanı ertelendi!

Optimism’in arkasındaki ekibe göre, şimdiye kadar ana ağın bu hafta piyasaya sürülmesi planlandı. Ekip konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:


''ANA AĞI HALKA AÇMAK TEK BAŞIMIZA YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY DEĞİL. BİZLER, PROJELER VE ORACLE’LAR, CÜZDANLAR, NODE’LER VE KAŞİFLER GİBİ TEMEL ALTYAPI SAĞLAYICILARI ARASINDA BİR İŞBİRLİĞİNİN PARÇASI OLACAĞIZ. BAŞLADIĞIMIZDA BUNU BİR TOPLULUK OLARAK BİRLİKTE YAPACAĞIZ''.


Mainnet geliştirme ekibi, 2019 yılından bu yana çalışmalar devam ediyor ve Ethereum ağının işlem işleme kapasitesini artırmayı ve GAS ücretlerini düşürmeyi hedefliyor. Ağ genişledikçe ve daha fazla kullanıcı gördükçe her ikisine de ihtiyaç duyulacak. Riske maruz kalmayı sınırlamak için bu OVM çözümünü platformunda dört aşamada entegre edecek olan merkezi olmayan bir borsa olan Synthetix ile birlikte bu yılın başlarında, Optimism Sanal Makinesi’nin (OVM) yumuşak bir lansmanı gerçekleştirildi.


Layer 2 ölçeklendirme çözümü Optimism, neler getiriyor?

Optimism’e göre, kullanıcılar tarafından daha yüksek hızlar ve daha düşük ücretler alındığı için bu çaba bugüne kadar başarılı oldu. Tahminlerine göre, 103.775’in üzerinde işlemde 10 milyon doların üzerinde ücret tasarrufu sağlandı. Synthetix, son zamanlarda Optimism’i benimseyen tek platform değil. Popüler bir merkezi olmayan ticaret platformu olan Uniswap da bunu yaptı ve şu anda Mayıs 2021’de sürüm 3’ün (V3) bir L1 Ethereum ana ağını başlatma planları var. Optimism üzerine bir L2 dağıtımı başlatma planları da var.


Bu tür rollups (toplamalar), özellikle topluluk odaklı ve Ethereum kadar hızlı büyüyen Blockchain ağları için çok önemlidir. Rollups, ağların daha fazla insanı barındırmasına ve daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Blockchain ve kripto endüstrisinin son birkaç ayda gördüğü giriş miktarı göz önüne alındığında, işlemleri daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle işleme yeteneği çok önemlidir. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bile, bunları kısa ve orta vadede ölçeklendirme için güçlü araçlar olarak görüyor. Ancak, Ethereum ekosisteminin olgunlaşması için önümüzdeki birkaç yıl içinde daha fazla iş yapılması gerekecek.#eth #ethereum #haber #teknikanaliz #analiz #kripto #kriptopara

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör