Ethereum yatırım ürünlerinden dikkat çeken rekor geldi: Satışlar azalıyor!

Kurumsal yatırım yöneticileri, geçen hafta Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri satmaya devam etti. Ancak çıkışların büyüklüğü önceki haftalara göre önemli ölçüde azdı ve piyasadaki en kötü satışların azaldığına dair bazı önemli işaretler verdi.


CoinShares’in haftalık fon akışı raporu, önceki hafta 94 milyon dolarlık çıkışa kıyasla, son yedi gün içinde 21,4 milyon dolarlık bir düşüş gösterdi. Ethereum ürünleri, haftalık en büyük düşüşünü 12,7 milyon dolar ile kaydetti. ETH’ye tahsis edilen fonlar, son aylarda Bitcoin’den daha iyi performans göstererek, ikinci en büyük kripto para birimine olan talebin bastırılmasını yansıttı.

Ethereum satışlarında bariz gerileme var

Kurumsal yatırımcıların son beş haftanın dördünde dijital varlıkların net satıcıları olduğu görülebiliyor. CoinShares verilerine göre, 24 Mayıs’ta sona eren dönemde 97 milyon dolar ile en büyük haftalık çıkışı görmüş olduk.

Rapor, kripto yatırım fonlarının yalnızca bu yıl 5,8 milyar dolar topladığı gerçeğine atıfta bulunarak, “Geçen ay boyunca duyarlılık zayıflamış olsa da, bu yıl görülen girişlerin büyüklüğü göz önüne alındığında yatırımcıların tamamı taahhütlerini sürdürüyor” diyor. Bu, 2020’nin tamamında kaydedilen 6,7 milyar dolarlık girişin %13’üne denk geliyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, kurumsal yöneticiler arasındaki kripto varlıkları, bu yılın başlarında boğa piyasasının zirvesinde rekor seviyelere ulaştı. Doğal olarak, birçok yatırımcı en son piyasa oynaklığının ardından kâr elde ediyor.

Yine de haftalık fon akışları raporu, piyasa duyarlılığının kademeli olarak iyileştiğini gösteriyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de düşüş tarafında kalmasına rağmen aşırı düşük seviyelerden toparlandı. Bu arada, Bitcoin’in fiyatı Pazartesi günü 41.000 doların üzerine çıktı ve piyasalar kilit teknik seviyelerin üzerinde toparlanmayı gözledikçe %12’lik bir kazanç sağladı. Ethereum fiyatı da %9 toparlanarak 2.566 dolara ulaştı.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör