Elon Musk: Artık Bitcoin ile Tesla Almak Mümkün Dedi

Elon Musk, bir Tesla arabasının artık dünyanın en popüler kripto para birimi kullanılarak satın alınabileceğini söylemesinin ardından Bitcoin% 5 arttı.


"Technoking" Çarşamba günü erken saatlerde bir tweet'te EV yapımcısının bitcoin'i bir ödeme seçeneği olarak eklediğini söyledi. Musk, bu seçeneğin şu anda ABD'deki müşterilere sunulduğunu, ancak bu yılın sonlarında başka yerlerde de sunulacağını söyledi.


"Tesla yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve Bitcoin düğümlerini doğrudan çalıştırıyor" dedi. "Tesla'ya ödenen Bitcoin, itibari para birimine dönüştürülmek yerine Bitcoin olarak saklanacak."


Düğümler, bitcoin işlemlerini doğrulayan bilgisayarlardır.

Musk, Twitter kullanıcıları çevrimiçi ABD mağazalarında Tesla'nın arabalarının tüm modelleri için güncellenmiş bitcoin desteğini fark ettikten hemen sonra tweet'ini yayınladı. "Elon", "Tesla" ve "#Bitcoin" hızla sosyal medya platformunda trend olan hashtag'ler haline geldi.

Bitcoin fiyatı 4:20 ET civarında% 4.7 artarak 56.360 $ 'a yükseldi. Yılbaşından bugüne kadar% 90 arttı ve son 12 ayda% 800'ün üzerinde.


The Block'a göre Tesla'nın web sitesindeki bitcoin ödeme ayrıntıları BTC.com'daki bir web cüzdan adresine yönlendirildi.


Otomobil üreticisi geçen ay dijital varlığa 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını ve yakında ürünleri için ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Tesla'nın satın almak için kripto borsası Coinbase'i kullandığı bildirildi.

Tesla hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık% 2 arttı.#btc #bitcoin #haber #analiz #teknikanaliz #haber #kripto #kriptopara #kripto #tesla #elonmusk

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör