EBay, NFT çılgınlığına giriyor, platformda satışa izin veriyor

Ebay (EBAY.O) Salı günü, NFT'lerle ilgili son çılgınlığa giren ilk e-ticaret şirketi olan platformunda ticaret kartları, resimler veya video klipler gibi dijital koleksiyonlar için değişmeyen tokenlerin satışına izin verdi.

parabir blockchain defterine mevcut sanal meraklıları geçenlerde Christie müzayede evleri dolar on milyonlarca bazı satış ile, yalnızca çevrimiçi sanat ve mevcut diğer öğeler üzerinde para büyük meblağlar harcamak gibi, bu yıl popülerlik kazandı.

Mart ayında Beeple tarafından 69 milyon dolarlık bir dijital sanat eserinin satışı da dahil olmak üzere multi milyon dolarlık anlaşmalar, sanat dünyasında dalgalanmalar yaratırken, NFT ticaret kartları, resimler veya video klipler gibi dijital koleksiyonlar için bir pazar da gelişti.

Bunlar, Kurt Cobain'in son fotoğraf çekiminden NBA oyunlarından tarihi anlara kadar değişebilir. Herkes NFT'leri ücretsiz olarak görüntüleyebilirken, alıcı resmi sahip olma statüsüne sahiptir ve bu bir tür dijital övünme hakkıdır.


Kısa vadede, eBay standartlarını karşılayan satıcılara bir NFT envanteri sağlanacak, şirket Reuters'e verdiği demeçte, kullanıcıların gelecekte NFT'leri daha geniş bir yelpazede satın almalarına ve satmalarına izin verecek programları, politikaları ve araçları görmeyi bekleyebileceklerini sözlerine ekledi.

EBay'in Kuzey Amerika pazarı kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Jordan Sweetnam, "Önümüzdeki aylarda eBay, platformumuza blok zinciri odaklı koleksiyon ürünleri getiren yeni yetenekler ekleyecek" dedi.

Duyuru, eBay'in geçen hafta kripto para birimini gelecekte bir ödeme şekli olarak kabul etme olasılığına açık olduğunu ve platformunda NFT'leri almanın yollarını aradığını söylemesinden sonra geldi.

NFT'ler genellikle kripto para birimi eteri ile veya dolar cinsinden satın alınır ve blok zinciri işlemlerin kaydını tutar.#kripto #kriptopara #teknikhaber #teknikanaliz #haber

9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör