Dogecoin ve Bitcoin neden güçlü kriptolardır?

Finansal piyasalar hızla büyüyor, gelişiyor ve "eski çürüyen para birimi" nden "dijital ve merkezi olmayan para birimi" ne bir paradigma değişimine tanık oluyor. Değerdeki artış ve artan kabulle birlikte DeFi, finansın geleceğinin aynasını elinde tutuyor.


Joseph Lubin (ilk günlerde Ethereum'a büyük katkıda bulunduğu için popüler olarak 'Ethereum'un kurucu ortağı' olarak bilinir) yakın tarihli bir CNN röportajında, DeFi'nin finansal altyapının demokratikleşmesini nasıl temsil ettiğini ve teknoloji uzmanlarının ve girişimcilerin yaratıcı olmalarını sağladığını vurguladı yeni sistemler kurmaktan bahsetti. Ayrıca ekledi:


"DeFi, merkezi finansın kullanım örneklerini çok daha yüksek bir verimlilikle çoğaltıyor."


Popüler kültür savunucularının ana akım kripto benimsemesinden bahseden Lubin, şunları söyledi:


"Olan, uçurumun aşılmasıdır. Blockchain teknolojisi, yıkıcı bir teknolojidir. Kripto para birimleri yıkıcıdır, DeFi yıkıcıdır, NFT'ler bir teknoloji olarak derinden yıkıcıdır. Esasen el ele tutuşuyorlar ve popüler kültürle olan uçurumun üstesinden geliyorlar. "


Lubin'e göre, tüm Bitcoin sistemi, farklı kişilerin sahip olduğu küçük Bitcoin parçalarına bölünmüş bir Non-Fungible Token idi. Bitcoin'in nasıl 'inanılmaz derecede güçlü bir kripto' olduğunu ve bir tür para olduğu konusundaki fikir birliği dışında 'çok fazla işlevselliğe' sahip olmadığını vurguladı ve devam etti,


''Dogecoin ve Bitcoin, önemli işlevselliğe sahip güçlü kriptolardır. Dogecoin bir oyun tokenı olmasına rağmen, işlevselliği Bitcoin'in işlevselliğinden çok farklı değildir. Sadece bitcoin çok daha fazla para olarak kabul edildi. "


#btc #analiz #kripto #kriptohaber #kriptopara #haber #teknikhaber

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör