Dogecoin sevdalılarına ünlü rapçi Snoop Dogg da katıldı

Dogecoin'in en büyük cazibelerinden birisinin, kendisini ciddiye almaması olduğunu biliyoruz. Düşük fiyatı, düşük işlem maliyetleri ve aktif topluluğu, daha önce kriptoya hiç yatırım yapmamış birçok insanın hayal gücünü yakaladığını söyleyebiliriz. Birkaç ünlü de dahil olmak üzere oldukça takipçi çektiğini hep beraber takip etmekteyiz.


Tesla CEO'su Elon Musk Twitter da belki de en yüksek profilli hayrandır. Tweet'leri GameStop ve Etsy için hisse senetlerinin değerini de artıran Musk, bir dizi Doge tweet'i yaptığını görüyoruz. Her birinin ardından, madeni paranın değeri o kadar yükseliyor ki, ona "Musk etkisi" deniyor.


1 Nisan'daki en son tweet'i "SpaceX, gerçek aya gerçek bir Dogecoin koyacak" oldu. "Aya Kadar", insanlar bir para biriminin fiyatta önemli ölçüde artacağına inandıklarında kripto çevrelerinde kullanılan bir ifadedir. Önceki tweet'lerine dayanarak, çoğu yorumcu bunun bir 1 Nisan şakası olduğundan şüphe ediyor.


Şubat ayında, "Doge" diye tweet attı ve kısa bir süre sonra "Dogecoin insanların kripto parasıdır" dedi. Dogecoin'in fiyatı Musk'ın sözlerinin ardından% 50 arttı. Bir başka tanınmış tweet, Vogue dergisinin bir maketini içeriyordu, tahmin ettiniz, derginin başlığı yerine "Dogue" kelimesi vardı.


Popüler rapçi Snoop Dogg, Shiba Inu'nun sahte bir "Snoop Doge" albüm kapağıyla eğlenceye katıldı. Bu ay, Dogecoin kullanılarak bile satın alınabilen ilk fungible token (NFT) koleksiyonunu açık artırmaya çıkardı.


NFT'ler, insanların dijital sanat satışlarını mümkün kılacağını umduğu bir kripto dalıdır. NFT'lerin tavşan deliğinden çok aşağıya gitmeden, insanların Dogecoin'i onları satın almak için kullanabilecekleri gerçeği önemliydi. Nitekim, NFT'lerden birinin adı "Snoop Dogge Paraları" idi.


Doge sevdalılarının az olmadığını biliyoruz. Eski KISS basçısı Gene Simmons, kendisine Dogecoin Tanrısı adını verdi ve model Mia Khalifa, onun da para birimini satın aldığını söylüyor.


#DOGE #kripto #kriptopara #analiz #teknikanaliz #dogecoin #elonmusk

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör