Dogecoin (DOGE) Hayranı Yaptığı Şeyle Pes Dedirtti!

ABD Utah’lı bir Dogecoin (DOGE) yatırımcısı evini satılığa çıkardı. Kripto para yatırımlarını artırmak için evini satan Dogecoin hayranı eğer ödeme DOGE ile yapılırsa fiyatta %10 indirim yapacak. Şaka coini DOGE için daha fazla ilgiye ihtiyaç duyulduğunu düşünen yatırımcı yaptığı hareketle gündem oldu.

Dogecoin (DOGE) ile %10 İndirim

Evini nakit olarak almak isteyenlere %10 daha fazla fiyat veren Dogecoin yatırımcısı evini kriptoyla satmak isteyen ilk kişi değil. Yerel televizyon kanalı KUTV’ye göre bir Amerikalı evini Dogecoin ile satmaya karar verdi.

Evin fiyatının 390 bin dolar olduğu düşünülürse, kriptoya teşvik için güzel bir adım olarak görülebilir. Scott Paul Dogecoin ile ödeme yapabilecek bir müşteriye evini 350.000 dolara satmaya istekli görünüyor. Kripto para birimlerinin daha fazla benimsenmesini isteyen Paul, insanların varlıklarını kripto varlıkla satabileceğini göstermek istiyor.

Scott Paul “Satmak istediğim bir evim var, eğer kripto paraları ve Dogecoin’i ana akım haline getirmek istiyorsak bir şeyler yapmamız gerekiyor. İnsanlar bu cömert teklif karşısında kriptoya daha fazla yönelebilir ve gerçek hayatta takas işlemleri için daha fazla kripto kullanmaya başlar” dedi.


Dogecoin (DOGE)

Fiyatı %73’e yakın düşen Dogecoin (DOGE) bu yıla damgasını vurdu. Özellikle SNL şov ile yaptığı 0,70 zirvesi çok sayıda insanın Dogecoin’den haberdar olmasını sağladı. Paul, Dogecoin’in hala değer kazanma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor, bu yüzden karar onun için hiç de zor olmadı:

“Verilmesi zor bir karar değil ve bu yüzden şu anda indirim yaparım çünkü değerinin artacağına inanıyorum”.

Tesla CEO’su Elon Musk ve Dallas Mavericks takım sahibi Mark Cuban Dogecoin’in bir şaka coinden daha fazlası olduğuna inanıyor. İnsanların normal bir para birimi gibi Dogecoin ile ticaret yapabileceğine inanan iki milyarder projeye sonsuz desteklerini sunuyor.

Elon Musk, Dogecoin’in daha da kusursuz hale gelmesi için Twitter üzerinden geliştiricilere seslenmeye devam ediyor. Ağın hızının artırılması ve işlem ücretlerinin düşürülmesi için çağrıda bulunan Elon Musk’a çok sayıda kripto para geliştiricisinden cevap geldi. Oldukça fazla yazılımcı projenin daha iyi hale gelmesi için çaba harcıyor. Ancak Dogecoin halen LTC ağından ayrılabilmiş değil, ağın gözle görülür gelişmeler için bu ayrılık için bir an önce harekete geçmesi gerekiyor.


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör