Dünyaca ünlü CEO “Bitcoin fiyatı ikiye katlanacak” dedi, tarih verdi!

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Bitcoin ile ilgili sıra dışı bir tahminde bulundu. Fiyatın iki katına çıkacağını söyleyen Morehead, bunun beş veya altı ay içerisinde gerçekleşeceğini iddia etti.


Aynı yönetici, daha önce BTC’nin fiyat seviyesinin Ağustos 2021’e kadar 115.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Son Bitcoin fiyat düşüşü göz önüne alındığında, bu ifadeler olası görünmeyebilir ve hatta ezici bir şekilde iyimser görünebilir.


Bitcoin fiyatı ikiye katlanabilir mi?


2017’deki boğa koşusu ile karşılaştırıldığında, Bitcoin fiyatı şüphesiz hızlı bir şekilde hareket etti. Bu haberin yazıldığı sırada BTC’nin ikiye katlanma süresi 139 gündü.


Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e bir röportaj verdi. Morehead şöyle konuştu: Önümüzdeki beş veya altı ayda ikiye katlanacağını düşünüyorum. Ve bunun sizin normal piyasa bakış açınızdan çılgınca geldiğini biliyorum. Ancak Bitcoin son on yıldır iyi bir performans gösterdi. BTC, yılda %233’lük çok tutarlı bir on yıllık bileşik yıllık büyüme oranına sahip oldu. Ve bazı yükselişler ve ayı piyasaları olsa da, uzaklaşıp geniş bir perspektiften bakarsanız, günlük büyümesi çok tutarlı oldu. Önümüzdeki birkaç ay boyunca ve önümüzdeki yıllarda, eğilimine devam edecek. Bu hipotez göz önüne alındığında, Bitcoin hala 10 yıllık bileşik yıllık büyüme işaretinin oldukça altında. Bu da iyi bir satın alma şansına işaret ediyor olabilir. “Bitcoin ağını güvence altına almak için kullanılan kaynakların yenilenebilirliği hakkında düşünmek önemli olsa da, birçok Blockchain’den sadece birinden söz ediyoruz ve genel piyasa değerinin yaklaşık %40’ı.” Ayrıca CEO, şunları ekledi: “Şu anda elektrik kullanmayan veya Proof of Stake’e (PoS) geçip hiçbirini kullanmayan başkaları da var. Bu nedenle, Bitcoin ile ilgili enerji tüketimi tartışmaları, sektörü bir bütün olarak etkilememelidir.”

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör