Chris Larsen: Bitcoin PoW'dan uzaklaşmalı

Bitcoin bu yıldan beri bir yükseliş yaşadı, ancak bu yükseliş aynı zamanda dünyanın en popüler kripto para birimini çevreleyen çevresel endişelere halkın dikkatini de yeniledi. Bitcoin savunucuları, fiat para birimleri oluşturan geniş finansal sistemlerin kripto para birimlerinden çok daha fazla kaynak tükettiğini savunarak, bunun adil olmayan bir standarda tabi tutulduğunu savundu.


Ripple'ın kurucu ortağı Chris Larsen, yakın tarihli bir blog gönderisinde iklim krizini öncelik olarak ele aldı ve belirtti:


"Bitcoin'in kodunu oluşturan ve ona katkıda bulunan insanları - önemli madenciler, borsalar ve çekirdek geliştiriciler - PoW'dan uzaklaşmayı düşünmeye teşvik edelim ve onlarla birlikte çalışalım."


Bugünün kripto para piyasasındaki sorunu ele aldı. Birçok yeni kripto para biriminin halihazırda düşük enerji tüketicisine sahip olduğunu ve hatta karbon nötr olduğunu belirtti. Bununla birlikte, işlemleri doğrulamak için Proof-of-Work (PoW) kullanan Bitcoin gibi eski protokollere dikkat çekti. Bu, "sadece büyük ve büyüyen bir CO2 emisyon kaynağı değil, aynı zamanda hem fosil yakıtlardan hem de büyük miktarda enerji kullanıyor. ve yeşil kaynaklar. "


Böyle bir değişikliğin (PoW'dan uzaklaşmak) Bitcoin'in dünyanın baskın kripto para birimi olarak kalması için kritik öneme sahip olduğunu savundu.#haber #bitcoin #pow #btc #analiz #teknik #teknikhaber #kripto #kriptopara


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör