CBOE CEO'su : "Bitcoin Vadeli İşlemlerinden Vazgeçmedim"

CBOE Global Market'in CEO'su Ed Tilly'ye göre, borsa hala kripto para birimi alanına geri dönüş için umutlu. Bloomberg'e verdiği yakın tarihli bir röportajda Tilly, CBOE'nin sektördeki önceki aksaklıklara rağmen Bitcoin Vadeli İşlemlerinden henüz vazgeçmediğini söyledi.


Borsa, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na başvurusu için onay almayı umarak 2 Mart'ta VanEck'in Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) hisselerini listelemek için resmi olarak başvurdu. Şimdi, Düzenleme kurulunun başvuruyu onaylamak veya reddetmek veya sadece inceleme sürecini uzatmak için 45 günü var.


Bunun arkasındaki nedenler sorulduğunda, Tilly şu yorumu yaptı:


"Tüm platformu oluşturmaya istekliyiz. Perakendecilik ve kurumlardan çok talep var ve orada olmamız gerekiyor. "


Sektörle uzaktan yakından ilgilenen herkes gibi bu konu ile ilgili teorisini sunan CBOE CEO’su Tilly, yaptığı açıklamada geleneksel borsalarda işlem gören standard borçlanma kağıtlarına ya da bir başka deyişle tahvil (ETN) denen şeyin eksik olmasının, sektörü etkilediğini ifade etti.


Tilly, yaptığı açıklamada şunları söyledi:


”ETF elbette ki önemli bir şey ancak bence esas eksik olan ETN. Çünkü ETF’ye kıyasla ETN’lerin giriş seviyesi daha düşük ve bu da ortalama yatırımcının işe girmesini sağlayacak bir şey. Bunun kripto para piyasalarında eksikliği bence ciddi bir sorun. Eğer bu sorunu birileri çözerse, o zaman daha büyük paralar sektöre akacaktır. Özellikle de ETF’nin kabul edeceğini varsayarsak, bu iş başka bir noktaya gidebilir.”


#btc #bitcoin #haber #kripto #kriptopara #etn #eth #etf #teknik #analiz #teknikanaliz

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör