Bu Düşüş Bir Başlangıç mı?

Merhaba Sevgili Okurlar,


$64.000 seviyelerinden özellikle ABD Devlet Başkanı Biden'ın açıklamalarından sonra $50.000 bandına yerleşen Bitcoin son bir kaç günü $48.000 - $51.000 dolar aralığında geçirdi. Türk kripto borsalarında yaşanan kapanmalar da dahil olmak üzere gelen peşpeşe kötü haberler Bitcoin'in yukarı yönlü ivmelenememesinde önemli rol oynuyor.


Her fırsatta "ayı piyasası geliyor" korkusu yaşayanların bu dönemde korkuları katlanarak arttı. Zira Bitcoin uzun süre sonra ilk kez büyük düşüş yaşayıp uzun süre yükseliş dirençlerini kıramadı. Bu durum her geçen gün daha fazla "ayı piyasasına doğru gidiyoruz" korkusunu gündeme taşıyor.


Ancak Glassnode'a göre, kripto para borsasına 2.37 milyar USDT yatırıldı. Bu durum, Lex Moskovski'nin ifadelerinde şöyle yorumlanmıştı;


"Dün borsalara 2.37 Milyar Dolarlık USDT yatırıldı. Bu gelişme şu anlama geliyor: Dipler satın alınıyor."


Bitcoin'in değeri her düştüğünde borsalara daha fazla para giriyor. Bu düşüşte de tabir-i caizse balinalar dipten topladı ve Bitcoin kısa bir süre sonra yeni hedeflerine yelken açacak gibi görünüyor. Bu satın alınmalara göre önümüzdeki günlerde daha yeşil piyasalar bizleri bekliyor gibi görünüyor.


Herkese bol kazançlar,


Bu metindeki düşünceler tamamen kendime ait fikirlerim olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör