BTC/USDT Analiz 28.05.2021

BTC/USDT analizimize bu gün bir kaç farklı açıdan bakmaya çalıştım ve 4 ayrı analiz ile durumu anlatmaya çalışacağım.

İlk analizimiz MACD ve RSI üzerinden bir kaç birşey söyleyerek başlıyorum. Günlük grafiğimizde normalde bu gün kırılımını beklediğim bir ana denk gelmişti ki FED ile ilgili asparagas ardından Japon Merkez Bankasının yaptığı açıklama Türkiye de yapılan spekülatif dolar hareketinin küresele etkisi derken. MACD son anda yatay pozisyona aldı ve tekrar düşüş trendine girmemek için direniyor. RSI de hemen hemen aynı hareketleri yapsada şu an AL pozisyonunda ve pozitif negatif uyumsuzluktan dolayı oda her ne kadar alarm çaldırsada güçlü al veremiyor tek başına. MACD - RSI şimdilik gün itibari ile pazar günü kapanışına işi bırakmış gibi duruyor.


İkinci analiz tablomuzda ise aşağıda bizim için en etkili iki rakam çıkıyor karşımıza. İlk olarak en etkili hareket geçtik diyebileceğimiz 36.425 üzerine atmamız gerektiğini ve ardından yükselen kanal içerisine girmek için 49.275 rakamını onay almak şartı ile yine kanal üstü 51.000 kırılımını gerçekleştirmemiz gerekiyor. 51.000 rakamını burada işlemememin sebebi iki adet önemli rakama deyinmemden dolayıdır. Bu rakamlar aslında onay alınmış rakamlar olsada her bir onay bir üst rakamı çağırışım yaptırdığı için ben önemli olarak bunları görmeyi faydalı buldum ve bu tabloda bu iki rakamı bulup onlara yer vermek istedim.Üçüncü tabloda alım satım bölgeleri üzerinden yola çıkarak geçmemiz gereken rakamları daha geniş çaplı hazırlayıp bir önceki tabloda ekrana almadığım rakamlara burada yer vermek istedim. Her ne kadar bu grafik te kesişim hattımızın gözü toprağa bakıyor olsada aşağıda artık en iyi alım bölgesinde olduğumuzu belirtmek isterim. Bu bölgelerede çok aksi bir durum olmadığı müddetçe bir düşüş beklemediğimi belirtmek isterim . Bir alt tabloda günlükte kalmasını istediğim dip rakamımı da göstereceğim. Şimdi üçüncü tabloda sırası ile geçmemiz gereken önemli bölgelerin rakamlarını ben küsüratlarını da yazıyorum ama aşağı yukarı denk gelmesi ihtimali olmasından dolayı bazı rakamlar nokta rakamlar ve yuvarlak hesap işi olmasını istemiyorum. Tabi bazen rakamlar bizi her ne kadar yanıltsada alarmın kurulu bölgelerini kesitiremeyebiliriz zira balinalar son dönemlerde daha acımasız ve tehlikeli hareketler yapıyorlar. Rakamlarımız sırası ile 36.425 - 37.458 - 38.796 - 39.241 - 40.526 - 42.500 - 47.500 - 48241 onayı 48.581 - 54.255 - 56.646 - 57.599 - 59.030 dur. arda daha önce sürekli zikredilen ve herkesin aşina olduğu ama tabloda yer vermediğim rakamlar da bulunuyor. fazla rakam göz çıkarmaz. önemli olan onları devirip alt etmemizdir.


Dördüncü ve son grafiğimizde Heikin Ashi üzerinden bir çizim gerçekleştirerek benim en güçlü gördüğüm rakamları ve dönmesini istediğim yerleri işaretledim. Beyaz hatlar ile çizmiz olduğum üçgen içerisinde hareket ediyor hatta kendisini yukarı atmak için zorlayan bir BTC görüyoruz. üçgenin uç kısmında oluşu ve artık sıkışmış olmasıda aşağı ve yukarı yön tayin etmesi için baskı uygulandığını gösteriyor. Grafik bende 34.031 üstünde kaldığı müddetçe yukarı yönlü hareket etme olasılığını güçlendirdiğine dair bir bakış açısı oluşturdu. Şayet biraz daha aşağı salması halinde 33.488 alarm ve al bölgesi olduğunu düşünüyorum belki orayı görmek isteyebilir. Aksi bir durum olması halinde aşağıda en güçlü gördüğüm 31.111 ve 27.320 bulunmaktadır. Tabi bu rakamları test etmesi halinde zaten yeni bir analiz ve sırası ile aşağı doğru olan rakaları yazmak icap eder. Şimdilik kendini yukarı atmaya çalışan bit BTC gördüğüm için çokta aşağılardan bahsetmek istemiyorum açıkcası. 34.684 ve 36.768 de yine geçilmesi önemli olan rakamlarımızdandır. bunlarıda burada belirtmek istedim. Düşeni kırması için 36.768 in onayı olan 37.000 ve 37.500 rakamlarını da ayrıca test etmesi dönüş sinyalini kuvvetlendirmiş olur. Bu tabloda belirtmek istedikerim bu kadar.


NOT: Olası bir düşüşte yapmış analizde bulmuş olduğumuz rakamlar yükselen trendinde çok fazla değişmese bile artık bir alttaki yükselen kanala gelene kadar yukarıdaki rakamlar hiç bir anlam ifade etmeyecektir. BTC küresel piyasada bazı gelişmiş ülkeler tarafından her ne kadar kötülensede geleceğin sanal parası olma yolunda ilerlemesi aşikardır. Her ne kadar sancılı dönem geçirsede elbet kabul görecektir.

Sitemizi ziyaret etmeyi paylaşımlarımızı beğenmeyi unutmayın. Saygılar.


Burada yapılan analiz, grafik ve yazılanlar şahsi fikrim olup birer eğitim çalışmasıdır. Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör