Bitfinex, Tether davasında savcılıkla anlaşmaya vardı

Kripto para piyasasında Ripple davasından sonra gündemde olan bir başka davada anlaşma çıktı

Bitcoin borsası Bitfinex, New York Eyalet Başsavcısı Letitia James (Letitia James) ile şirketin "ve müşteri" hesaplarındaki kayıpları karıştırmakla suçladığı bir anlaşmaya vardı.

Bitfinex platformunu ve bağlantılı stabilcoin Tether'i çalıştıranlar, herhangi bir yasadışı eylemde bulunmadıklarını söyleyerek 18,5 milyon dolarlık bir para cezası ödemeyi kabul ettiler.

Bitfinex soruşturmasına liderlik eden New York yetkilileri, önümüzdeki iki yıl boyunca Tether rezervleri hakkında rapor almaya devam edecek. Öte yandan, bu şirketler New Yorker ile ilgili tüm piyasa işlemlerini sonlandıracak.

Başsavcı James yapılan açıklamada, “Bitfinex ve Tether planlarını uygulayabilmek ve kârlarını koruyabilmek için umursamaz ve kanunsuz bir şekilde büyük finansal kayıpların üzerini örttüler. Tether’in iddia ettiği gibi kurun bunca zamandır dolara dayalı olduğu tamamen bir yalandı.” dedi.

Araştırmaya göre, Bitfinex'in çatı şirketi iFinex, Tether'in dayandığı varlıklar hakkında yanlış beyanlarda bulundu. Bitfinex ve iFinex arasındaki para transferi, Bitfinex'in büyük kayıpları hakkındaki gerçeği örtbas etmek için yüz milyonlarca doları buldu.

Tether, 2017'nin ortalarından itibaren dünyadaki herhangi bir bankaya giremedi ve o sırada Tether'i destekleyecek dolar yoktu.

Bitfinex, şirketin işlerinin çoğunun İngiliz Virgin Adaları'nda olduğunu söyledi.

Tether, Bitcoin gibi madenciliğe dayalı bir kripto para birimi değil, müşteri siparişlerine göre oluşturulan bir para birimidir. Bu nedenle, Tether'in Bitcoin fiyatını artırmak için kullanıldığı söylentileri dolaştı.

Öte yandan Binance, kripto para birimleri ve tokenlar arasındaki işlemleri kolaylaştırmada faydalı olduğu için Tether kullandığını söyledi.


#BTC #TETHER #USDT #BTC #BITCOIN


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör