Bitcoin yasadışı ilan edilebilir mi?


Son zamanlarda Bitcoinin performans açısından, medya tarafından oldukça ilgiyle takip edilmekte ve ilgi görmekteolduğunu bilioruz ve izliyoruz. İlk zamanlar kuşkuyla yaklaşılan bir sektörken, şimdilerde özellikle geleneksel finans ve kurumsal yatırımcı çevrelerinde yatırımcıların gözdesi haline geldi.


Peter McCormack'in 'Bitcoin Ne Yaptı' podcast'inde yakın zamanda yayınlanan bir görüntüde , Gemini'nin kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss, Bitcoin'in "10 trilyon dolara giden yoluna" odaklanılar ve çalışmalarını sürdürüler. Milyarder ikizler, Bitcoin üzerindeki potansiyel bir ABD yasağıyla ilişkili ihmal edilebilir riski bile takibe aldılar ve açıklama yaptılar.


Bu tür iddiaların yapıldığı zamanı göz önüne aldığımızda, ABD hükümetinin son yıllarda kripto düzenlemeleri ile ilgili çabalarını giderek artırdığı gerçeği göz önüne alındığında garip bir zamanda geldiğini açıkça ortaya koyuyor . O zaman bile, şu anki Gemini İcra Kurulu Başkanı Tyler'a göre:


“Bence ABD asla Bitcoin'i yasadışı ilan etmeyecek. Mahkemelerde belirlenen çok fazla emsal var. Mahkemelerde onaylanan bir CFTC [Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu] yaptırım eylemi olan Coinflip emri, Bitcoin'i altın gibi bir emtia olarak kabul etti, "dedi Tyler," Bence, 2013'e geri dönseydik, bu olurdu bir çeşit açık soru. "


Söz konusu açıklamaya ek olarak:


Winklevoss Gemini'ye atıfta bulunarak, "New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir New York güven şirketiyiz," diye devam etti. “Çok şey geri alınmalıydı”… Kariyer sağlayan, ekonomiyi inşa eden şirketler gibi bahsediyorsunuz, bazıları halka açılıyor. Borsanın itici gücü olacaklar. Onu geri almak benim için pek olası değil. Elbette% 0 değil, ama olabilir de. "


Cameron Winklevoss'un röportajda söylediği gibi, "beyaz kağıttan 1 trilyon dolara kadar, bitcoin canlı altını yiyor", bu da piyasa değeri ilk kez 1 trilyon dolara ulaştığında önemli bir kilometre taşına işaret etti. Winklevoss kardeşler, şüphecilerin bu konuda ne söyleyeceklerine bakılmaksızın, Bitcoin etrafındaki vızıltıyla iyimser olmaya devam ediyor.


"Bitcoin, altından daha kıt, devredilebilir ve daha iyi bir değer deposu olan dijital altın 2.0 olarak tezahür ederken, 10 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşması sadece bir zaman meselesi."


11 Aralık 2020 tarihli bir röportajda kardeşler, Bitcoin'i “On Yılın Ticareti” olarak tasvir ettiler ve 30 kat getiri öngördüler .


Bitcoin'in Yasadışı olmasıyla ilgili konuşan Hedge Fund kralı ve milyarder yatırımcı Ray Dalio, bir röportajda Bitcoin üzerinde olası bir 'yasak' ile ilgili tahminlerini yineledi ve beklendiği gibi, Dalio'nun sözleri sosyal medyada bazı ani heyecanlara neden oldu.17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör