Bitcoin takipçisi Ethereum da rekor kırdı !

Yarın gerçekleşecek Coinbase halka arzı öncesi Bitcoin tarihinde ilk kez 63.000 doları aşarak rekor kırdı. Ethereum da benzer şekilde 2.200 doları aştı.


Bitcoin 63.253 dolarla yeni tarihi zirvesini gördü. Bitcoin mart ortasındaki 61.368 dolarlık rekorunun ardından 25 Mart'ta 51.000 dolara kadar gerilemişti. Nisan ayında ise inişli çıkışlı bir grafik sergilese de genel olarak 56.000 doların üzerinde tutunmayı başardı. Birkaç günlük kararsız hareketinin ardından hafta sonu 60.000 doların üzerine tırmandı.


Bugün ise dolar karşısında yüzde 4'ün üzerinde değerlenerek rekor geldi.


Son yükselişte dnyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase'in yarın Nasdaq'ta gerçekleşecek halka arzıyla ilgili beklentiler etkili oldu. Coinbase'in 68 milyar dolarlık değer ulaşması bekleniyor. Bu arzla beraber ilk kez bir kripto para aracısı borsada işlem görmeye başlayacak. Bu kripto paralara güvenin artması için önemli bir adım olarak görülüyor.


Ethereum da benzer şekilde 2.229 dolarla yeni tarihi zirvesini görürken Binance Coin'de yüzde 2'lik düşüş yaşandı. Ancak Binance Coin'in dolar bazında haftalık yükselişi halen yüzde 45 seviyesinde bulunuyor.


#eth #ethereum #haber #kriptopara #kriptohaber #haber #teknikanaliz #analiz #teknikhaber
21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör