Bitcoin Konferansının Ardından Güven Arttı Mı?

Bu hafta kripto para piyasası için önemli gelişmelerin olduğu bir haftaydı. Peki Bitcoin konferansının ardından güven geri geldi mi? Yükseliş devamlılığını koruyacak mı?

Konferansın yapıldığı esnada Bitcoin ve altcoinlerin fiyatı artmaya başlamıştı. Zaman zaman geri çekilmeler yaşansa da piyasaya yukarı yönlü bir hareket getirdiği ortadaydı. Elon Musk’ın sözlerinin bu sefer çok daha fazla önemli olduğu ortadaydı. Çünkü tek lafı ile bir piyasayı bu kadar düşürebilen bir insanın tek lafı ile fazlası ile yükseltebileceği de beklenebilirdi. Nitekim Elon Musk yakın zamanda tekrardan Bitcoin ile Tesla alınabilme ihtimalinin olduğunu söyledi. Kendisi aynı zamanda Bitcoin tuttuğunu da ekleyerek fiyatı arttırabilirim ama düşürmem diyerek ekledi. Bu yatırımcılara güven vermiş gibi gözüküyor. Şu an için Bitcoin’in düşen trendini de kırması bunun bir örneğidir diyebiliriz.


Sosyal Medyanın Geleceği Bitcoin Mi?


Bitcoin destekçisi olan ünlü isimlerden biri de Twitter CEO’su Jack Dorsey. Jack Dorsey yaptığı açıklamada Bitcoin’in ticaret için kullanılabileceğini söyledi. Abonelikler, reklamlar gibi sistemlere entegre edilebileceğine söyledi. Lider kripto para Bitcoin ile şirketin kullanıcılarına da daha iyi hizmet vereceğini açıklamalarında belirtti. Bitcoin’in geleceğimiz olduğunu düşünen Jack Dorsey Ethereum’u ise pek sevmediğini önce ki açıklamalarında belirtmişti. Bitcoin’in sosyal medya gibi hayatımızda her an kullandığımız bir sistemin parçası haline gelmesi son derece önemli bir gelişme. İnsanların daha kolay ve hızlı alışabilmesi için harika bir adım diyebiliriz.


Güven Geri Geldi Mİ? Veriler Ne Söylüyor?


Sosyal medyadan gelen tepkiler ve fiyat hareketi göz önüne alındığında bu toplantının piyasayı bir miktar rahatlattığını söyleyebiliriz. Özellikle 33 bin doların üzerine çıkmamızla bir çok kişinin BTC’nin tekrar yukarı hareket etmesi yönünde ki umutlarını arttırdığı söylenebilir. Bunun yanı sıra düşen trendin kırılması da oldukça pozitif bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Analistler ise verileri değerlendirdiklerinde bizlere bu şekilde devam ederse 40 bin dolar seviyelerini görmemizin muhtemel olduğunu söylüyorlar.

40 bin doların kırılması ile boğa koşusunun devam edeceği de öngörüler arasında. Bunun biraz daha hızlanması adına bir kaç olumlu haberde bekleniyor. Bunlardan en önemlisi ise geçmişte fiyatı yukarılara tırmandıran Tesla haberi. Teslanın tekrar bir açıklama ile BTC alıp almayacağı ise şimdilik merak konusu. Elon Musk bunun mümkün olduğundan bahsetti.
3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör