Bitcoin neden düştü?


Bitcoin yaklaşık% 6 düştü ve yaklaşık 56.000 $ seviyesinde işlem görüyor. Bu hafta sonu, Bitcoin'in 50.000 dolara yükselmesinden yaklaşık bir ay sonra, kripto para biriminin fiyatı 60.000 doların üzerine çıktı. Ancak, para fiyatın yaklaşık% 10 düşmesine neden oldu. Bu düşüş, MicroStrategy gibi şirketler için kripto para satın alma fırsatı haline geldi.

Bu düşüşü Hindistan'ın şifreleme yasağını duyurmasından sonra bir düşüş olarak yorumlayabiliriz ve bu düşüş hala devam ediyor. Hindistan hükümeti bu sorundan emin olduğu için sert suyun henüz çözülmediğini görüyoruz. Ancak haberin kargaşaya yol açmasının ardından Maliye Bakanı yasağa yanıt verdi Maliye Bakanı kripto işlemlerinde "kalibre" bir yaklaşım benimseyeceklerini belirtti. Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto para birimlerini düzenlemek için Hindistan Merkez Bankası ile "görüşmelere devam ettiğini" sözlerine ekledi. Bu son gelişmeyle ülke bir kez daha belirsizlik batağına düştü. Bu haberle birlikte düşen Bitcoin kırmızı yanmaya devam ediyor.

Hindistan hükümeti bu sağlam pozisyonu korumaya devam ederse, önümüzdeki günlerde kripto para birimleri üzerindeki etkisini göreceğiz. Bu bakımdan, hafta sonu haberler istikrar kazanana kadar beklemek faydalı olacaktır ve Hindistan’ın kararı faydalı olacaktır.

#bitcoin #btc #analiz #teknikanaliz #analiz #kripto #kriptopara

38 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör