Bitcoin Fiyatı, 15 Haziran’dan Bu Yana İlk Kez 40.000 Dolar Seviyesini Gördü

BTC, 15 Haziran’dan bu yana ilk kez 40.000 Doların üzerine çıktı.


Elon Musk’ın bir açıklaması ve küresel ticaret devi Amazon ile ilgili ortaya çıkan söylentiler, kripto para piyasalarını yeniden hayata döndürmüş gibi görünüyor.

Bitcoin’in Zorlu Yolculuğu

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün %15 oranında artarak Haziran ortasından bu yana ilk kez 40.000 Dolar seviyesini gördü. CoinMarketCap verilerine göre kripto para daha sonrasında ise bir miktar geri çekildi. BTC, şu dakikalarda 37.400 Dolar seviyesinde seyrediyor.

BTC, 15 Haziran’dan bu yana ilk kez 40.000 Dolar fiyatını gördü. Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini gören ve neredeyse 65.000 Dolarları test eden Bitcoin, sonrasında uzun bir çöküş sürecine girmiş; ve bundan altı gün önce de 29.360 Dolar seviyesine kadar gerilemişti.


Elon Musk ve Amazon Etkisi

Bu çöküşün ardından ise geçtiğimiz hafta içinde, Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood gibi kripto endüstrisinin yakından tanıdığı üç ismin katılımıyla online “The B Word” konferansı gerçekleştirildi. Elon Musk, bu konferansta hem kişisel olarak hem de Tesla ve SpaceX hazinelerinde Bitcoin tuttuğunu açıkladı.

Öte yandan küresel ticaret devi Amazon’un bir “blockchain geliştiricisi” iş ilanı yayınlaması da kripto dünyasında heyecana neden oldu. Analistler, bu ilanı Amazon’un gelecekte kripto para alanına ilişkin yeni ve kapsamlı adımlar atabileceğinin bir işareti olarak yorumladı.

Bitcoin’in yükselen fiyatı, diğer kripto paralar için de bir hareketlilik yarattı. Ethereum ve Dogecoin gibi ilk 10’da yer alan diğer kripto paraların yanında Aave, SushiSwap ve Uniswap gibi DeFi tokenleri de geçtiğimiz gün önemli kazançlar elde etti.

Lider kripto para Bitcoin, şu anda yaklaşık 750 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip. Küresel kripto para piyasa değeri ise geçtiğimiz gün %12 oranında artarak 1.57 trilyon Dolara ulaştı.
2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör