Bitcoin'e nazaran Ethereum, XRP ve DOGECOIN'in popülaritesi ve gücü arttı

Bitcoin'in fiyatı düşük seviyedeyken, BTC popülaritesi de tarihi bir seviyeye doğru düşüş gösteriyor. Verilere göre, Bitcoin hakimiyet gücü uzun vadeli desteğini kırdı ve en son 2018'de gördüğümüz seviyelere indi.


Bitcoin'in gücünün Temmuz 2018'den beri büyüdüğünü biliyoruz. Bu güç, bir yıl sonra yani 2019'da% 50'ye ulaştı ve o zamandan beri yükseliyor. Bitcoin'in gücü en yüksek seviyede % 60'ın üzerinde seyretti. Bunun dışında bu seviye Eylül 2020'de% 56'ya düşerken yaklaştığımız şu zamanlarda ise bu değer% 51'e düştü.


BTC'in popülaritesi çökerken, altcoinlerin gücü ise arttma eğilimi gösteriyor. Bitcoin'den sonra adından sıkça bahsedilen altcoin Ethereum [ETH], Bitcoin kendini halen toparlamaya çalışırken piyasada bir büyüme dönemine şahit oldu. Altcoin'in fiyatı son dört günde% 13 arttı ve şu anda 2.400 dolardan işlem görüyor.


Ethereum'un gücünün 2021'de% 16 ile zirveye ulaştığını biliyoruz. BTC'nin ise hala% 60'ın üzerinde olduğunu gösteren grafikler ve araştırmalar var. Fakat bu zirvenin ardından Bitcoin'in gücü düştü ve takip ettiğimiz üzere nisan ayında, i% 60'ın altına düşerken, Ethereum gücü % 11,55 ile güçlü tutuldu. Zaman ilerledikçe, BTC 'nin gücü çöküş yaşarken ; Ethereum popülaritesi şimdi% 12,57'ye yükseldi.


İlginçtir ki, ikinci en büyük kripto ile birlikte, güç ve popülarite açısından yükselen diğer altcoinler ise XRP ve DOGE oldu. XRP ve DOGE, fiyatı daha yüksek tutan oldukça abartılı diyebileceğimiz artışlar gördü ve bu da değerlerinde yükselmesine yol açtı. Ocak 2021'de piyasa hakimiyetinin zirvesinde, XRP% 1,29 iken DOGE% 0,12 seviyesindeydi. Ancak şu anda dijital paralar için bu hakimiyet sırasıyla% 3.13 ve% 2'ye yükseldi.
#doge #xrp #eth #btc #dogecoin #bitcoin #ethereum #ripple #haber #analiz #teknikanaliz


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör