Bitcoin'e 40 milyar dolar teşvik ödemesi

Amerika Birleşik Devletleri'nden Donald Trump, 2020 sonunda 908 milyar ABD doları tutarında bir ekonomik canlandırma planı açıklamasına rağmen, 1,9 trilyon ABD doları tutarında ekonomik teşvik planı, 20 Ocak'ta ABD Başkanı olarak devralan Joe Biden'den geldi (Joe Biden). Böylesine büyük çaplı mali teşviklere rağmen, ABD borsası düştü. Ancak yeni başkanın göreve gelmeden önce yeni teşvikler benimsemeye başlaması piyasaya olumlu tepkiler getirebilir.

Piyasa, ABD'nin yeni başkanı Joe Biden'ın ekonomik yardım planını duyurmasını bekliyor. Biden 20 Ocak'ta devralacak ve Perşembe günü 1.9 trilyon dolarlık bir paket açıklayacak. Bu, Cumhuriyetçi Parti'nin geçen ay sağladığı 908 milyar dolarlık paketin iki katından fazla.

ABD yetkilileri trilyon dolarlık bir teşvik planını onayladıktan sonra, birçok Amerikalı kendi teşviklerini aldı. Mizuho Securities tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Amerikan vatandaşları bu fonları ilginç bir şekilde kullanmaya karar verdi.

Mizuho'nun genel müdürü Dan Dolev, 380 milyar dolarlık doğrudan teşvik kontrolünün yaklaşık% 10'unun veya yaklaşık 40 milyar doların `` bitcoin ve hisse senedi satın almak için kullanılabileceğini '' söyledi. Ankete, hane geliri 150.000 doların altında olan yaklaşık 235 kişi dahil edildi. Katılımcıların yaklaşık 200'ü, yakında doğrudan stimülasyon kontrolünün üçüncü aşamasını almayı beklediklerini belirtti.

Mizuho'ya ek olarak Bitcoin boğaları da benzer tahminlerde bulundu. Bugün erken saatlerde Galaxy Digital'in kurucusu Mike Novogratz, birçok Amerikalı gencin Bitcoin'e yatırım yapmak için teşvik ödemeleri kullanacağını iddia etti.

Aynı zamanda, önde gelen bir yatırım bankacılığı grubu da benzer bir tahminde bulundu. Goldman Sachs'ın ABD hisse senedi stratejisti şefi David Kostin, hanehalklarının "bu yıl en büyük hisse senedi talebi kaynağı" olacağını tahmin ediyor. Hanehalkı net özkaynak gereksinimlerinin tahmini değeri 100 milyar ABD dolarından 350 milyar ABD dolarına yükselmiştir, bu da "daha hızlı ekonomik büyüme ve daha yüksek faiz oranları" na işaret etmektedir.
#teşviködemesi #btc #bitcoin #ABD #kripto #kriptopara #kriptocap

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör