Bitcoin Dostu Brian Brooks'tan İlginç Yorum

Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Muhasebe Ofisi'nin eski vekil denetçisi Brian Brooks, Bitcoin hakkındaki görüşünü ifade ederken bugün haberlerde yer aldı. CNBC SquawkBox ekibine verdiği bir röportajda Brooks, amiral gemisi kripto paranın "aslında" "herhangi bir şey tarafından desteklendiğini" iddia etti. İlginç bir şekilde, ABD doları gibi fiat'ın bir desteği olmayabileceğini de ekledi.


Brooks'un Bitcoin hakkındaki yorumu, ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell'ın birkaç gün önce Bitcoin için söylediği ifadeye benzer bir yorum olduğunu bizlere hatırlattı. Powell'a göre de, Bitcoin "esasen altının ikamesi" olsa da, "hiçbir şey tarafından desteklenmiyor."


Brooks bahsettiği bu konuyu açıklığa kavuşturmak için sözlerini yineledi ve geçen yıl Bitcoin'in şöhretinin birde çok nedeni olduğunu açıkladı:


''Doların bir yıl öncesine göre en az% 40 daha az iyi bir para deposu olduğu anlamına gelir. İnsanların Bitcoin'i tercih etmelerinin nedenlerinden biri de budur''.


Brooks, eski ABD Başkanı Richard Nixon'un altın standardını fes ettiğine vurgu yaparak, sözlerine şunları ekleyerek devam etti:


''Gerçekten belirtmek istediğim nokta, doların aslında hiçbir şey tarafından desteklenemeyeceği ... Ama kripto para birimleri aslında bir şey tarafından destekleniyor. Temel ağlar tarafından desteklenirler ve bir kripto jetonu satın aldığınızda satın aldığınız şey, Bitcoin veya başka herhangi bir şey olursa olsun, her türlü şeyi işlemeye yönelik bir finansal ağ parçası satın alıyorsunuz''.


Ayrıca Brooks, Bitcoin destekçisi olduğunu söylerken kendisinin de "Bunun bir parçası" olmak istediği neticesine vardı.#btc #bitcoin #kripto #para #analiz #teknikanaliz #haber #kripto #kriptopara #btcteknikanaliz

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör